UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

1.Dzisiejsza uroczystość kończy okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej, a więc jeżeli w tym okresie nie przystąpimy do tych sakramentów, zaciągamy w swoim życiu kolejny grzech.
2.W czwartek obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, tradycyjnie zwaną Bożym Ciałem. Tego dnia lud chrześcijański składa z pobożnością świadectwo wiary w Eucharystię, wychodząc z Najświętszym Sakramentem w procesji do czterech ołtarzy na ulice naszych miast i wsi. Po sumie odbędzie się procesja do czterech ołtarzy. Proszę mieszkańców: Bolęcina, Królewa, Krajęczyna i Idzikowic o przygotowanie i ubranie ołtarzy. Proszę wszystkich także o ubranie okien swoich domów emblematami eucharystycznymi lub obrazami. Zapraszam na 11.00 członków asysty procesyjnej, dziewczynki sypiące kwiatkami, ministrantów. Dajmy świadectwo naszej wiary poprzez pobożny i liczny udział w procesji. Samochody można parkować  również przed plebania i na tymczasowym parkingu.
3.Od piątku do przyszłego czwartku trwa oktawa Bożego Ciała.
4.W przyszła niedziele w naszej parafii przeprowadzana będzie zbiórka do puszek na Świątynie Opatrzności.
5.Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać.
W Gościu:
• O Eucharystii, która nie powinna spowszednieć, ale mocno trwać jako Najświętszy Sakrament. Przypominamy sobie o tym szczególnie w czasie Święta Bożego Ciała
• rozmowa z kardynałem Zenonem Grocholewskim o relacji między sprawiedliwością i miłością
• rozmowa z o. Maciejem Szczęsnym m.in. o tym, że Bóg kocha również grzeszników

---------

Pobliska parafia:
Grudzień 2019
P W Ś C P S N
« Lis    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archiwa
Kategorie