ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

1. Dzisiejsze święto uobecnia wydarzenia zbawcze, które dokonały się nad Jordanem, a jednocześnie przypomina nam nasz chrzest, czyli to wydarzenie, które rozpoczęło dzieło zbawienia w naszym życiu.
2. W tym dniu warto również przypomnieć kilka informacji dotyczących sprawowania sakramentu chrztu. Właściwym dniem do sprawowania tego sakramentu jest niedziela, gdyż w czasie mszy dziecko jest włączane do wspólnoty zbawczej, jaką jest parafia. Właściwym miejscem do sprawowania tego sakramentu jest parafia faktycznego zamieszkania rodziców. W innym przypadku potrzebna jest zgoda właściwego proboszcza. Chrzest zgłasza jedno z rodziców. Zgłaszający dostarcza wtedy: akt urodzenia dziecka (powinien to być dokument w języku polskim) i zaświadczenia dla chrzestnych (z ich parafii zamieszkania). Chrzestnym może być osoba, która przyjęła sakramenty wtajemniczenia chrześcijańskiego (chrzest, bierzmowanie, pokuta i Eucharystia), która praktykuje swoją wiarę (jest znana w parafii, uczęszcza na Eucharystię, przyjmuje kolędę); a osoba, która założyła rodzinę, żyje w sakramentalnym związku małżeńskim. Zgłoszenia chrztu dokonujemy w kancelarii parafialnej.
3. W czwartek 17 stycznia obchodzimy Dzień Judaizmu, natomiast w piątek 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Modlitw o jedność Chrześcijan.
4. Dziękując za życzliwe przyjęcie na kolędzie w minionym tygodniu, na bieżący tydzień planuję wizytę duszpasterską:
14 I (poniedziałek) Krajęczyn od Podgrabia
15 I (wtorek) Krajęczyn prawa strona
18 I (piątek) Idzikowice od strony Królewa
19 I (sobota) Idzikowice do państwa Brzeszkiewicz (od 12.00 choinka)
5. W przyszłą niedzielę spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
6. W Kucharach Żydowskich 27.01.2019 odbędzie się V Bieg Powstania Styczniowego, bieg charytatywny w 100-lecie odzyskania niepodległości. Bieg rozpoczniemy Mszą św. w naszym kościele o godzinie 11.00.
7. Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam serdeczne życzenia. Za wszelkie dobro duchowe i materialne świadczone naszej parafii Bóg zapłać.
W Gościu:
• chrzest jako brama sakramentów – dlaczego jest najważniejszym i najpiękniejszym sakramentem
• wejście w nowy rok to często impuls do podjęcia decyzji o zmianie pracy. Jak przygotować się do tego kroku

---------

Pobliska parafia:
kwiecień 2024
P W Ś C P S N
« mar    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Archiwa
Kategorie