TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA

1.Jutro wraz grupą ponad 40 osobową udaję się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Będąc w tych uświęconych miejscach przez życie Pana Jezusa, Matki Bożej polecać Was i Wasze prośby. Mszę św. będziemy mieć w Nazarecie (zwiastowanie), Betlejem (narodziny Pana Jezusa) i Golgota (miejsce ukrzyżowania)W razie nagłych przypadków proszę kontaktować się z panem Ireneuszem Pilińskim. W razie potrzeby zastąpią mnie księża z Jońca, Wrony czy Sochocina. W przyszłą sobotę i niedzielę zastępować mnie będzie ksiądz kanonik Ignacy Sikorski.
2.W sobotę zapraszam z gromnicami, gdyż jest święto Ofiarowania Pańskiego zwane Matki Bożej Gromnicznej. Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego – msza o 1500. Ofiary zbierane na tace przeznaczone są na wsparcie zakonów kontemplacyjnych.
3.Kolęda dobiegła końca, bardzo serdecznie dziękuje tym wszystkim którzy przyjeżdżali i mnie wozili, częstowali i przyjmowali w swoich domach z dużą życzliwością. Bóg zapłać też za ofiary złożone przy okazji kolędy. Jest nas zameldowanych tutaj 1348 osób. Z wizytą duszpasterską przyjęło mnie 353 rodzin mieszkające na stałe. 17 rodzin, z różnych przyczyn mnie nie przyjęło. Większość naszych parafian to ludzie praktykujący, ale są i tacy którzy nie mając żadnych przeszkód ograniczają swoje praktyki religijne do 2 czy 3 obecności w kościele w ciągu roku. Mieszkają pośród nas i tacy, którzy już od dawna nie byli w kościele. Trochę było mi przykro, że nie mogłem się spotkać ze wszystkimi bo część była w pracy, ale część najzwyczajniej w świecie już jedenasty rok w dniu kolędy miała coś ważniejszego. . Pośród nas mieszka kilka par, które to bez przeszkód prawnych żyją w grzechu ciężkim bez sakramentu małżeństwa. Podziwiam i bardzo doceniam ofiarność i pracowitość większości mieszkańców naszej Parafii.
4.Dziś w Kucharach Żydowskich odbędzie się V Charytatywny Bieg Powstania Styczniowego. Bieg rozpoczniemy Mszą św. w naszym kościele o godzinie 11.00.
5.Zapraszam po odbiór strojów komunijnych. Koszt alby dla chłopca wraz z przesyłką to 186 zł.
6.Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam serdeczne życzenia. Za wszelkie dobro duchowe i materialne świadczone naszej parafii Bóg zapłać.
7.Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego a w nim:
• płyta z filmem “Bóg nie umarł 2”. To pasjonująca opowieść o próbie odpowiedzi na najważniejsze pytania o Boga.
• na czym polega fenomen Światowych Dni Młodzieży
• czym jest modlitwa autentyczna?

---------

Pobliska parafia:
kwiecień 2024
P W Ś C P S N
« mar    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Archiwa
Kategorie