XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W przyszłą Niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny jest to też101. Rocznica Bitwy Warszawskiej – jednego z najważniejszych wydarzeń w dziejach Europy, a także w dziejach Polski, oraz Dzień Wojska Polskiego. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie przyniesionych przez Parafian i Gości bukietów ziół, zbóż, kwiatów i owoców oraz tradycyjnych wianków.
2. Już dzisiaj przypominam, iż w poniedzialek16 sierpnia w naszej parafii obchodzić będziemy odpust ku czci św. Rocha. Uroczystej sumie o godz. 11.00 będzie przewodniczył i wygłosi kazanie Ks. Grzegorz Ślesicki proboszcz parafii Naruszewo. Zapraszam do udziału całą asystę procesyjną.
3. Zapraszam na nabożeństwo Fatimskie w piątek na godz. 20.00. Proszę o składanie intencji. (Do skrzynki – skarbony umieszczonej pod chórem).
4. 6 września (poniedziałek) organizuję pielgrzymkę do Częstochowy koszt 50 zł.
5. Nasz kościół został pomalowany na zewnątrz impregnatem. Koszt inwestycji to 15000 zł. (podnośnik, koszt impregnatu, robocizna). Dziękuję Panom Adamowi Rajcy i Marcinowi Miłoszewskiemu za wykonanie pracy oraz Państwu Marzenie i Ireneuszowi Krzemińskim.
6. Dziękuję za dzisiejszą adorację członkom KŻR z Bolęcina za tydzień proszę o adorację KŻR z Pruszkowa
7. Informacja Pana Wójta Gminy Joniec
Wójt Gminy Joniec przypomina o obowiązku dokonania Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. Termin spisu mija 30 września br. Nie odkładajmy spisania się na ostatnią chwilę. Spisu można dokonać:
1. drogą internetową,
2. telefonicznie,
3. bezpośrednio u rachmistrza w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jońcu,
4. w Urzędzie Gminy w Jońcu.
W związku z dużym prawdopodobieństwem wystąpienia czwartej fali koronawirusa proszę o rozważenie możliwości jak najszybszego zaszczepienia się przeciw wirusowi Covid -19. Zadbajmy o zdrowie swoje i naszych bliskich.
Wójt Gminy Joniec przypomina również, że w dalszym ciągu istnieje możliwość skorzystania z transportu na szczepienie. Więcej informacji na temat szczepienia oraz spisu mogą państwo uzyskać w Urzędzie Gminy w Jońcu.
8. W „Gościu Niedzielnym” W 800 rocznicę śmierci św. Dominika przeczytamy o historii życia założyciela Zakonu kaznodziejskiego – Dominikanów oraz o tym jakie nowe wyzwania stoją przed głosicielami słowa Bożego.
9. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość, za ofiary i za modlitwę szczególnie w mojej intencji. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

 

---------

Pobliska parafia:
październik 2021
P W Ś C P S N
« wrz.    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archiwa
Kategorie