NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

Dzisiaj w liturgii celebrujemy święto Chrztu Pańskiego. Jezus staje w gronie grzeszników, aby przyjąć chrzest nawrócenia od Jana. Od tej chwili rozpoczyna publiczną działalność, głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia.

Dzisiejszy dzień to okazja, aby wspomnieć sakrament chrztu świętego. Przez ten sakrament zostaliśmy złączeni z Chrystusem i włączeni do Kościoła. Niech dzisiejszy dzień będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego.

Dzisiaj kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Kolędy jednak tradycyjnie można śpiewać do 2 lutego.

Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci z klas IV i ich rodziców. Natomiast w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas I i II szkoły średniej.

Nadal trwają odwiedziny kolędowe w tym tygodniu odwiedzę:

10. 01. (poniedziałek) Krajęczyn od Podgrabia
11. 01. (wtorek) Krajęczyn prawa strona
12. 01. (środa) Idzikowice od strony Królewa
13. 01. (czwartek) Idzikowice do Państwa Brzeszkiewicz
14. 01. (piątek) Królewo kolonia
15. 01. (sobota) Królewo prawa strona
Oraz w przyszłym tygodniu
17. 01. (poniedziałek) Królewo lewa stronna od Państwa Karczewskich

Przypominam i proszę, aby ci którzy chcą przyjąć ks. wychodzili z domów przed moją wizytą, będzie to dla mnie znak, iż taka rodzina jest gotowa na odwiedziny księdza. Te rodziny, które będą w tym czasie na kwarantannie, lub które nie są jeszcze gotowe na tradycyjny sposób kolędowania proszę aby poinformowały o tym telefonicznie Pana lub Panią sołtys bądź osobę która będzie nas woziła. – ewentualnie poprzedzających sąsiadów.

Proszę też, aby spotkanie z Panem Kościelnym, w miarę możliwości odbywało się na powietrzu z zachowaniem wszelkich zasad sanitarnych. Początek kolędy od godz. 9.00

W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 11.00 dzieci z naszej szkoły zaprezentują jasełka. Zapraszamy.

W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy: między innymi o ty, czy Jezus jako dziecko wiedział, że jest Bogiem, i dlaczego po latach przyjął chrzest od Jana Chrzciciela

Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

---------

Pobliska parafia:
październik 2023
P W Ś C P S N
« wrz    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archiwa
Kategorie