TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

W naszej parafii dzisiaj kończymy rekolekcje Wielkopostne. Dziękuję bardzo serdecznie Ks. Dawidowi naszemu rekolekcjoniście za poprowadzenie naszych dorocznych rekolekcji, za to, że uzmysłowił nam jak ważne jest cierpienie i dźwiganie codziennego krzyża na naszej drodze do świętości że przypomniał nam czym jest modlitwa i ojej potrzebie w naszym życiu.

Zapraszam serdecznie na drogę krzyżową w najbliższy piątek na godz. 16.00. i na nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o 14.45.

Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci z Klas IV i ich rodziców. Natomiast w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o 11.00 spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z kl. I szkoły średniej i starszych.

W poniedziałek, 13 marca, przypada 10. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Powierzajmy go Opatrzności Bożej oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie zdołał przeprowadzić Kościół przez burzliwe współczesne czasy.

Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Pruszkowa za ofiarę na kwiaty do grobu Pańskiego i ubezpieczenie kościoła w kwocie 450zł. Bóg zapłać.
W ubiegłym tygodniu do wieczności odeszła: ś.p. Anna Milewska zamieszkała w Idzikowicach. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Do nabycia są Baranki Wielkanocne „Caritas” w cenie 8zł.

W dalszym ciągu trwa zbiórka żywności i środków czystości, które zostaną przekazane dla polaków mieszkających na Ukrainie, a konkretnie do parafii w Nowogrodzie Wołyńskim. Mile wdziane są, konserwy mięsne, konserwy rybne oraz żywność z długą datą przydatności do spożycia. Dary można składać do kartonu, który jest wystawiony w kruchcie lub przynosić na plebanię. Można także złożyć ofiary pieniężne do skrzyneczki wystawionej na ołtarzu M. B., które zostaną przeznaczone na wyżej wymieniony cel. Zbiórka trwa do 1 kwietnia. (przyjechali najbogatsi a zostali najbiedniejsi). Dziękuję już teraz tym wszystkim, którzy włączyli się w tą akcję.

Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”

Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia (zwłaszcza Bożenom i Krystynom) życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

---------

Pobliska parafia:
maj 2024
P W Ś C P S N
« kw.    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiwa
Kategorie