PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże.

W piątek o godz. 17.00 droga krzyżowa ulicami Królewa. Wyruszymy z kościoła i udamy się w kierunku figurki przy remizie następnie zawrócimy i wrócimy do kościoła. Droga krzyżowa odbędzie się bez względu na pogodę. Msza św. tego dnia o godz. 16.00. Natomiast Gorzkie Żale będą w niedzielę o 14.45.

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, kiedy w szczególny sposób czcimy Niepokalane Serce Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Msza Św. tego dnia o godz. 8.00. Wyjazd do chorych z racji świąt będzie w poniedziałek 3 kwietnia. Proszę zapisywać chorych, a także popytać się sąsiadów lub znajomych czy by nie chcieli skorzystać z sakramentu pokuty i przyjąć komunię św. z racji świąt Wielkanocnych.

Przyszła niedziela, 2 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Liturgia Niedzieli Palmowej z procesją rozpocznie się o godz. 11.00. Na procesję zapraszam dzieci z palmami.

Przed kościołem można zakupić palmy, które przygotowały dzieci z naszej szkoły wraz z nauczycielami. Dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na dofinansowanie wycieczki szkolnej.

W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie dla uczniów klas III przygotowujących się do pierwszej komunii św. i ich rodziców. Proszę aby dzieci zabrały ze sobą teksty do czytania.

Dziękuję panom Romanowi i Konradowi Wiktorowiczom i ich pracownikom za naprawę rynny na kościele.

Jeszcze w tym tygodniu trwa zbiórka żywności i środków czystości, które zostaną przekazane dla Polaków mieszkających na Ukrainie, a konkretnie do parafii w Nowogrodzie Wołyńskim. Mile wdziane są, konserwy mięsne, konserwy rybne oraz żywność z długą datą przydatności do spożycia. Dary można składać do kartonu, który jest wystawiony w kruchcie lub przynosić na plebanię. Można także złożyć ofiary pieniężne do skrzyneczki wystawionej na ołtarzu M. B., które zostaną przeznaczone na wyżej wymieniony cel. Zbiórka trwa do 1 kwietnia. Dziękuję już teraz tym wszystkim, którzy włączyli się w tą akcję.

Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i ubezpieczenie kościoła mieszkańcom wiosek:
Idzikowic 1125 zł
Bolęcin 500zł
Krajęczyn 950zł
Królewo 1945zł

Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

---------

Pobliska parafia:
czerwiec 2023
P W Ś C P S N
« maj    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Archiwa
Kategorie