IV NIEDZIELA ADWENTU

Dzisiaj wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie.
Świętowanie tajemnicy narodzenia Pańskiego rozpoczniemy Mszą Św. o godz. 23.00, zwaną Pasterką. O godz. 22.30 zapraszam na wspólne śpiewanie kolęd.

Jutro Msze św. o godz. 9.00 i 11.00; nie ma Mszy Św. o godz. 15.00

W II dzień świąt (26 grudnia) Msze św. o godz. 9.00; 11.00 i 15.00 tak jak w każdą niedzielę. Tego dnia po Mszy św. o 11.00 niespodzianka dla dzieci. Taca z tego dnia jest przeznaczona na WSD.

W czwartek litania do św. Zygmunta i błogosławieństwo jego relikwiami.

Gdyby jeszcze ktoś nie posiadał opłatka to można go odebrać u Pana organisty.

W tym tygodniu rozpoczynamy w naszej parafii odwiedziny duszpasterskie zwane kolędą. Porządek jej (w całości) można przeczytać na stronie internetowej i facebookowej, oraz jest wywieszony w gablocie.

W tym tygodniu odwiedzę:

28.12. ( czwartek) Przepitki, Salomonka i domy po drodze w Królewie a także złożę wizytę Państwu: Karolinie i Cezaremu Siemianowskim,
Agnieszce i Januszowi Ziółkowskim,
Mari i Adamowi Szymnkiewiczom,
Elżbiecie i Andrzejowi Szymankiewiczom,
Annie Szymankiewicz,
Bożenie i Cezaremu Szczechla,
Jolancie i Ireneuszowi Pilińskim

29.12. (piątek) Jędrzejewo, Kolonia Kuchar
30.12. (sobota) Bolęcin wieś

Proszę aby podczas kolędy byli w miarę możliwości obecni wszyscy domownicy. Do kolędy przygotowujemy stół nakryty białym obrusem a na nim krzyż, świece, naczynie z wodą święconą i kropidło. Proszę, aby dzieci i młodzież ucząca się przygotowali zeszyty od religii lub zeszyty ćwiczeń. Kandydaci do sakramentu Bierzmowania także indeksy.

Kolędę rozpoczynamy od godz. 9.00. Tradycyjnie proszę o pojazdy z kolędowanych wiosek.

Podczas kolędy Pan kościelny będzie chodził z wodą święconą, kredą i kadzidłem, tak jak to było w ubiegłych latach. Ofiary jakie wtedy są składane stanowią wynagrodzenie za Jego codzienną, całoroczną pracę w kościele.

W przyszłą niedzielę 31 grudnia w ostatni dzień roku. Na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy dziękować Bogu za otrzymane łaski w mijającym roku, oraz modlić się o Boże Błogosławieństwo w Nowym 2024 Roku. Znajdźmy czas, aby w tę noc sylwestrowa poświęcić chwilę na wspólną modlitwę i dziękczynienie.

Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

---------

Pobliska parafia:
marzec 2024
P W Ś C P S N
« lut    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archiwa
Kategorie