NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Przeżywamy dzisiaj najradośniejsze święta w roku. Cieszymy się z tego, że Jezus Zmartwychwstał. W tym dniu wszystkim naszym parafianom jak i miłym gościom oraz sympatykom naszej parafii, życzę aby zmartwychwstały Jezus przyniósł nam odnowioną nadzieję i radość w trudnych chwilach.
Swoje życzenia przesyła nam też Biskup Płocki Szymon Stułkowski
Drogie Siostry i Drodzy Bracia, Drodzy Diecezjanie!
Przeżywając z wiarą Święta Wielkanocne uczestniczymy w „eksplozji” życia. Jezus przechodzi przez mękę, przez śmierć i złożenie do grobu, by wreszcie doświadczyć wskrzeszenia z martwych. On zabity i pogrzebany żyje, zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Dla nas to szczególny czas, by dziękować Bogu za życie własne i życie innych ludzi.
Dnia 20 marca papież Franciszek powiedział do nas Polaków: Myśląc o waszej Ojczyźnie, chciałbym odnieść do niej moje marzenie, jakie kilka lat temu wyraziłem, pisząc o Europie. Niech Polska będzie ziemią, która chroni życie w każdym jego momencie, od chwili, gdy pojawia się w łonie matki, aż do jego naturalnego kresu. Nie zapominajcie, że nikt nie jest panem życia, czy to swojego, czy też innych.
Życzę Wam i sobie, byśmy umieli być wdzięczni za dar życia! Niech zmartwychwstały Chrystus nas błogosławi i prowadzi do pełni życia!
Drogie Siostry i Drodzy Bracia!
Cieszę się, że w styczniu zebraliśmy na tacę prawie 500 000 złotych na wsparcie budowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku. Bardzo dziękuję Wam za te hojne ofiary.
Modlę się za Was i o modlitwę proszę!
† Szymon Stułkowski
Biskup Płocki
Na moje ręce życzenia wielkanocne, dla całej naszej wspólnoty, przesłały także organizatorki Pieszej Pielgrzymki z Łomianek do Gietrzwałdu.
Pragnę w tym miejscu podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia Triduum Paschalnego: Panom kościelnemu i organiście, osobom które pełniły służbę liturgiczną w te wielkie dni czyli: lektorom, ministrantom, całej asyście procesyjnej, dziewczynkom sypiącym kwiatkami, Osobom które dekorowały kościół na te święta: Panu Kościelnemu, Państwu Dorocie i Andrzejowi Beszczyńskim, Pani Katarzynie Karwowskiej oraz Weronice Smukowskiej oraz Damianowi Bartczakowi, Zuzannie Karwowskiej, Justynie Smolińskiej, Michałowi Smolińskiemu, Marcinowi Majkowskiemu. Dziękuję także druhom strażakom z Królewa i Idzikowic za pełnienie tradycyjnej warty przy grobie, a także mieszkańcom poszczególnych wiosek, którzy czuwali w Wielką Sobotę przy grobie Pana Jezusa. Dziękuję Państwu Antosik z Idzikowic za posadzenie nowych kwiatów przy kościele.
Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Jędrzejewa za ofiarę na kwiaty i ubezpieczenie kościoła w kwocie 450zł.
W dniu dzisiejszym Msze Święte o godz. 6.00 (rezurekcja), 9.00, 11.00 nie będzie Mszy Św. o godz. 15.00
Jutro w Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. jak w każdą niedzielę czyli o 9.00, 11.00 i o 15.00 taca z dnia jutrzejszego przeznaczona jest na WSD w Płocku.
Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
W sobotę od godz. 9.00 w kancelarii odbędzie się egzamin do bierzmowania dla Kandydatów z I klasy szkół średnich. Na egzamin proszę przyjść z rodzicem oraz wziąć ze sobą indeks.
Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Niedziela ta zainauguruje Tydzień Miłosierdzia. O godz. 11.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego. Bóg nieustannie nas zaskakuje miłosierdziem okazywanym nam w przeróżny sposób.
W przyszłą niedzielę wznawiamy po zimowej przerwie adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 14.30. o poprowadzenie adoracji proszę koło różańcowe z Krajęczyna. Kolejnym kołem, które będzie prowadzić adorację będzie koło różańcowe z Pruszkowa.
W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci z klas III przygotowujących się do I komunii św. Natomiast po Mszy św. o godz. 15.00 spotkanie dla dzieci z klas IV przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Św. Proszę aby dzieci przyniosły otrzymane do czytania teksty.
Na stoliku pod chórem znajdują się deklaracje Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa Adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa ona dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej (Ojcze nasz i 10 Zdrowaś Maryjo), oraz krótkiej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców (modlitwa ta znajduje się na deklaracji) . Do modlitw można dołączyć dowolnie wybrane dobre postanowienia (postanowienia te nie są obowiązkowe). Proszę, aby osoby które zdecydują się do przystąpienia do tego dzieła przyniosły wypełnioną deklarację w przyszłą niedzielę na godzinę 11.00. Będzie wtedy uroczyste przystąpienie do Duchowej Adopcji.

---------

Pobliska parafia:
maj 2024
P W Ś C P S N
« kw.    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiwa
Kategorie