XVI Niedziela Zwykła

1.W tym tygodniu czcimy: w poniedziałek – św. Brygidę  zakonnicę, patronkę Europy; we wtorek – św. Kingę dziewicę; w środę – św. Jakuba Apostoła; w czwartek – świętych rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę.

2.W czasie naszych urlopów i wypoczynku wakacyjnego pamiętajmy o Panu Bogu, o uczestnictwie w niedzielę we mszy świętej, ale też o godnym zachowaniu i odpowiednim stroju w kościele.

3.Renowacja ołtarzy dobiegła końca, ale pracę trwają nadal. Panowie Adam Rajca i Marcin Miłoszewski odnowili podesty pod ołtarze. Serdeczne Bóg zapłać. Ja oddałem do renowacji mosiężne świeczniki srebrzone. Pozostałości srebra zostaną usunięte z nich, będą wypolerowane i polakierowane. Za ofiary składane na te prace serdecznie dziękuję.

4.Dzień wspomnienia św. Krzysztofa, 25 lipca, już po raz siódmy obchodzony będzie jako Ogólnopolski Dzień Bezpiecznego Kierowcy. Poświęcenie pojazdów w naszej parafii odbędzie się w przyszłą niedzielę po wszystkich mszach św.

5.Obecny czas jest okresem wakacji dla jednych, a zarazem okresem wytężonej pracy dla rolników. Odpoczynku nie należy jednak traktować jako jałowego próżnowania, lecz jako czas odnalezienia wewnętrznej równowagi, a co zatem idzie umiejętności tworzenia właściwych relacji z innymi ludźmi. Ludzki odpoczynek będzie owocny i twórczy, jeśli znajdzie się w nim miejsce na spotkanie z Jezusem. Bez odniesienia swego życia do Jezusa pozostajemy zawsze egzystencjalnie i społecznie zdezorientowani, zagubieni, bez wyraźnej świadomości celu naszej pracy i wszelkiej aktywności.

6.W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić Paweł Lizut, kawaler zam. w Nowym Dworze Mazowieckim i Milena Sztabnik, panna zam. w Bolęcinie. Znających ewentualne przeszkody zachodzące między narzeczonymi proszę o ich zgłoszenie.

7.W dniach od 6 do 14 sierpnia trwać będzie piesza pielgrzymka z Płocka na Jasną Górę. Zachęcam do wzięcia udziału w tych szczególnych rekolekcjach. Chętnych proszę o kontakt. Dla niemogących uczestniczyć z powodu innych zajęć lub braku sprawności fizycznej możliwe jest pielgrzymowanie duchowe. Modlitewniki są do odebrania w zakrystii.

8.Dożynki w naszej wspólnocie parafialnej odbędą się w niedzielę 26 sierpnia. Wieniec dożynkowy w tym roku przygotowują mieszkańcy Kuchar Żydowskich, będzie on, wizytówką naszej parafii na dożynkach diecezjalnych, które odbędą się w Lisewie.

9.Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

10.Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

---------

Pobliska parafia:
maj 2024
P W Ś C P S N
« kw.    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiwa
Kategorie