Archive for luty 21st, 2014

VII Niedziela Zwykła

  1. Spełnianie przykazania miłości, o którym mówi dzisiejsza liturgia, jest znakiem rozpoznaw­czym, czy ktoś jest chrześcijaninem. Dziękujmy Bogu za dar Jezusa Chrystusa, który uczy nas i daje nam przykład miłości nieprzyjaciół. Pamiętajmy w tym tygodniu o wołaniu Chrystusa: „Miłujcie waszych nieprzyjaciół”.
  2. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godzinie 9.00 spotkanie z dziećmi odnawiającymi przyrzeczenia chrztu św.  Spotkanie z kandydatami do bierzmowania odbędzie się 16 marca po moim powrocie z pielgrzymki do Ziemi św.
  3. Udającym się na pielgrzymkę do Izraela w terminie od 8 do 15 marca pragnę przypomnieć, że rozpoczniemy ją o godzinie 2.45 rano mszą św.  Proszę,  abyśmy przygotowali się duchową poprzez spowiedź. Po modlitwie w kościele udamy się wspólnie autokarem  na lotnisko Okęcie, aby tam o godzinie 5.00 zostać odprawieni.  Wylot przewidziany jest na godzinę 7.00. Planowany powrót na Okęcie 15 marca około godziny 19.00. Drogę z lotniska do Królewa możemy odbyć podstawionym autokarem.  Wokół plebanii jest duży parking na którym możemy pozostawić samochody na czas naszej pielgrzymki.  Przypominam o zabraniu paszportów, które muszą być ważne minimum do 15 września br. Bagaże nie mogą być cięższe niż 20 kg. + 7 kg. podręczny.  Lecimy liniami czarterowymi ENTER AIR, zachęcam do odwiedzenia strony przewoźnika  http://www.enterair.pl  i zapoznania się z ofertą sklepu pokładowego, który jest zwolniony z cła i dlatego można znaleźć tam sporo tańszą biżuterię, perfumy.
  4. Podczas mojego pobytu na pielgrzymce zastępować mnie będzie ks. kan.  Ignacy Sikorski.
  5. Na ołtarzu są wyłożone ulotki z danymi, które wystarczy wpisać do PIT w rozliczeniu rocznym , aby wspomóc naszą Marysię  Kozłowską z Królewa.
  6. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!
  7. Jeśli ktoś chciałby wyjechać do Włoch na pielgrzymkę i uczestniczyć w kanonizacji Jana Pawła II to są jeszcze wolne miejsca. Koszt wyjazdu 1340 zł i 295 euro. Bliższe informacje z zakrystii.

Dzień modlitwy i postu w intencji Ukrainy

Umiłowani w Panu Bracia i Siostry!

            Wydarzenia na Ukrainie, których jesteśmy świadkami, są dla nas wezwaniem do modlitewnej solidarności w intencji pokojowego rozwiązania tego dramatycznego konfliktu. Dlatego zwracamy się z prośbą do wszystkich wiernych Kościoła Katolickiego w Polsce, aby najbliższy piątek 28 lutego br., stał się dla nas dniem modlitwy i postu w intencji Ukrainy. Prosimy kapłanów i wszystkich wiernych, aby tę intencję włączyli w swą modlitwę, zwłaszcza w modlitwę powszechną, zanoszoną do Boga w czasie sprawowanych w tym dniu Mszy Świętych. Ufając, że ludzie dobrej woli wciąż znajdują się po obu stronach konfliktu, do Was, Bracia i Siostry, kierujemy apel o gesty solidarności i wsparcie dla narodu ukraińskiego w tym szczególnie trudnym dla niego czasie. Naszą braterską pamięcią obejmujemy wszystkie ofiary bratobójczego konfliktu, a rodzinom poległych wyrażamy słowa serdecznego współczucia i modlitewnej pamięci.

Prezydium Konferencji Episkopatu Polski

Pobliska parafia:
luty 2014
P W Ś C P S N
« sty   mar »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728  
Archiwa
Kategorie