Archive for luty 28th, 2014

VIII Niedziela zwykła


1.      W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu, czasu pokuty. Już w starożytności na znak pokuty posypywano sobie głowy popiołem. Obrzęd ten u chrześcijan nadal stanowi początek wielkopostnego okresu. Postarajmy się jak najliczniej zgromadzić się w tym dniu na Mszy świętej, aby w ten sposób rozpocząć w swoim życiu duchowym wzmożoną pracę nad sobą, zmierzającą do nawrócenia i zbliżenia się do Boga miłosiernego. W tym dniu obowiązuje nas wszystkich post ścisły, to jest jakościowy i ilościowy. Mszę św. wraz z posypaniem głów popiołem będą o 9.00 i 17.00.

2.      Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Drogę krzyżową i Gorzkie żale. Droga krzyżowa będzie zawsze w piątek o godzinie 16.30. Gorzkie żale będą śpiewane podczas wszystkich mszy św.

3.      Na ołtarzu Matki Bożej wyłożona jest złota księga wstrzemięźliwości. Bardzo proszę o wpisywanie swoich postanowień wielkopostnych. Tych, którzy swoim postanowieniem uczynią jałmużnę proszę o zbieranie swoich ofiar do skarbonek leżących obok księgi wstrzemięźliwości.

4.      W piątek tego tygodnia w liturgii wspominamy święte męczennice Perpetuę i Felicytę.

5.      W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Kandydatom do bierzmowania przypominam o spowiedzi.

6.      W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić Kamil Bułka, kawaler zamieszkały  w parafii Skołatowo i Agnieszka Janusiewicz, panna zamieszkała w Krajęczynie. Proszę o poinformowanie znających ewentualne przeszkody zachodzące pomiędzy narzeczonymi.

7.      Udającym się na pielgrzymkę do Izraela w terminie od 8 do 15 marca pragnę przypomnieć, że rozpoczniemy ją o godzinie 2.45 rano mszą św.  Proszę,  abyśmy przygotowali się duchową poprzez spowiedź. Po modlitwie w kościele udamy się wspólnie autokarem  na lotnisko Okęcie, aby tam o godzinie 5.00 zostać odprawieni.  Wylot przewidziany jest na godzinę 7.00. Planowany powrót na Okęcie 15 marca około godziny 19.00. Drogę z lotniska do Królewa możemy odbyć podstawionym autokarem.  Wokół plebanii jest duży parking na którym możemy pozostawić samochody na czas naszej pielgrzymki.  Przypominam o zabraniu paszportów, które muszą być ważne minimum do 15 września br. Bagaże nie mogą być cięższe niż 20 kg. + 7 kg. podręczny.  Lecimy liniami czarterowymi ENTER AIR, zachęcam do odwiedzenia strony przewoźnika  http://www.enterair.pl

8.         Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa. Za  życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

9.      Zachęcam do czytania Gościa Niedzielnego.

Pobliska parafia:
luty 2014
P W Ś C P S N
« sty   mar »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728  
Archiwa
Kategorie