Archive for luty 21st, 2015

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTY

1.Przez cały Wielki Post będzie trwała wielka akcja trzeźwościowa. W tym roku wszelki trud związany z abstynencją ofiarujemy w intencji dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej oraz ich rodzin, aby Chrystus naprawdę i w pełni zamieszkał w ich sercach i aby ta przyjaźń przetrwała wszelkie życiowe próby. Niech nasze rodziny staną się prawdziwymi Kościołami domowymi, które będą promieniowały żywą wiarą. Poprzez umartwienie i pokutę przygotujmy się również na nawiedzenie naszej Parafii Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.
2. Rozpoczęły się bardzo wymowne i głębokie w treść nabożeństwa wielkopostne: nabożeństwo Drogi krzyżowej (godz. 16.30 piątek) i nabożeństwo Gorzkich żali. Na te nabożeństwa zapraszam wszystkich parafian. Wierni uczestniczący w Gorzkich żalach jak również w nabożeństwie Drogi krzyżowej mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, który mogą ofiarować za jednego ze swoich zmarłych.
3. Na ołtarzu Matki Bożej wyłożona jest złota księga wstrzemięźliwości. Bardzo proszę o wpisywanie swoich postanowień wielkopostnych. Tych, którzy swoim postanowieniem uczynią jałmużnę proszę o zbieranie swoich ofiar do skarbonek leżących obok księgi wstrzemięźliwości.
4. W związku z trwającym okresem wielkopostnym przypominam, że obowiązującymi dniami postnymi są: wszystkie piątki w ciągu roku oraz Środa Popielcowa. W tych dniach wierni chrześcijanie powinni unikać spożywania pokarmów mięsnych i brania udziału w zabawach i dyskotekach. Powstrzymywanie się od zabaw obowiązuje we wszystkie piątki i w czasie Wielkiego Postu. Rodzice powinni zatroszczyć się o to, ażeby również ci, którzy z racji młodszego wieku nie są związani jeszcze prawem postu i wstrzemięźliwości, byli wprowadzeni w ducha pokuty.
5. Za tydzień, w drugą niedzielę Wielkiego Postu, zbiórka do puszek wspomagająca Misyjne Dzieło Pomocy Ad Gentes. Dzieło to jest powołane do modlitewnego i materialnego wspierania misjonarzy.
6. Ukazał się zeszyt bogato ilustrowany ze wspomnieniami z naszej ostatniej Pielgrzymki do Ziemi Świętej. Zachęcam do nabywania.
7. 7 marca o godzinie 8.00 organizowany jest wyjazd na MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ. Cena wstępu to 20zł. Autobus gratis, są wolne miejsca.
8. Mając na uwadze spopularyzowanie wśród dzieci i młodzieży wiedzy o Objawieniach, jakie miały miejsce w płockim klasztorze Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w dniu 22 lutego 1931 r., gdy Chrystus Pan poprosił Siostrę Faustynę o wymalowanie Jego Obrazu z podpisem JEZU, UFAM TOBIE, proszę aby dzieci i młodzież zapaliły ŚWIATŁA MIŁOSIERDZIA w 84-tą rocznicę tych objawień / niedziela 22 luty 2015 r. /, przy krzyżach i kapliczkach przydrożnych, a w oknach naszych domów w godz. 19.00 – 21.00.
W Gościu:
Co czuje matka, patrząc na śmierć swojego syna? – początek wielkopostnego cyklu „Ludzie spod krzyża”. Śmierć dziecka widziana oczami Matki Jezusa i matki pięcioletniego Adasia.
– połowę życia spędził w niewoli – na początku lutego w niewyjaśnionych okolicznościach, po czternastu latach przebywania w odosobnieniu, zmarł najstarszy biskup Chin;
– o ludziach, którzy do Kościoła weszli od kuchni, czyli o wielkiej skuteczności kursów alfa.
W Małym Gościu Niedzielnym:
– plakat na wklejanie obrazków z Drogi Krzyżowej
– o dzieciach z Ukrainy, które z rodzicami uciekły przed wojną do Polski

Pobliska parafia:
luty 2015
P W Ś C P S N
« sty   mar »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728  
Archiwa
Kategorie