Archive for luty 27th, 2015

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTY

1. Wielu z nas pragnie stać się, w tym czasie pokuty, kimś innym i dlatego podejmuje różnego rodzaju wyrzeczenia. Bóg dostrzega te zabiegi człowieka, dlatego przez Kościół daje mu trzy specjalne narzędzia: post, modlitwę i jałmużnę. Modlitwę po to, byśmy pojęli sercem, że celem naszego życia jest Bóg, który zakochał się w człowieku; jałmużnę po to, byśmy dostrzegli i pokochali innych wędrowców w drodze do Ojca; post po to, byśmy za płaszczem przyzwyczajeń i nałogów, za stertą masek, jakie zakładamy przed ludźmi i przed sobą, zobaczyli jacy jesteśmy naprawdę.
2. W tym tygodniu w środę wspominamy św. Kazimierza Królewicza.
3. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Gorzkie żale i Drogę krzyżową. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
4. Jak co roku, w drugą niedzielę Wielkiego Postu pragniemy pamiętać o polskich misjonarzach pracujących w różnych krajach świata. Są oni świadkami prawdy, że Bóg jest Miłością i kocha każdego bez wyjątku. Dlatego odpowiadając na apel dyrektora Dzieła Pomocy Ad gentes, organizujemy przed kościołem zbiórkę pieniężną na misje. Nasze ofiary zapewne będą bardzo pomocne dla rozwoju tak wielkiego dzieła głoszenia Chrystusa.
5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Kandydatom do bierzmowania przypominam o spowiedzi w Pątek o 16.30.
6. W Jońcu w budynku szkoły 7 marca o godzinie 18.00 odbędzie Koncert Orkiestry Dętej z okazji rocznicy powstania, oraz dnia kobiet.
7. Rozliczając PIT za zeszły rok zachęcam do ofiarowania 1% osobom chorym na rehabilitacje poprzez fundacje wpisując numer KRS w formularzu. Na ołtarzu wyłożone są potrzebne dane, aby wesprzeć dziecko z Zespołem Downa – Adama Gąskie i Marię Kozłowska.
8. Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam serdeczne życzenia. Za wszelkie dobro duchowe i materialne świadczone naszej parafii Bóg zapłać.
W Gościu:
– dlaczego Kościół nie może udzielać Komunii rozwiedzionym i żyjącym w powtórnych związkach
– aż w 139 krajach chrześcijanie są dyskryminowani, co roku, aż 100 tys. Chrześcijan oddaje swe życie za wiarę;
– zdradzeni i samotni jak bohaterowie z westernów – młodzi Polacy przywracają pamięć o żołnierzach wyklętych.

Pobliska parafia:
luty 2015
P W Ś C P S N
« sty   mar »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728  
Archiwa
Kategorie