Niedziela Miłosierdzia Bożego

1.Jezus powiedział do siostry Faustyny: „Jestem miłością i miłosierdziem samym”, prosząc ją, żeby ogłosiła to orędzie całemu światu. Wskazał s. Faustynie pięć sposobów, w jaki ludzie mogą wypraszać zbawienie dla siebie i całego świata: koronkę do Miłosierdzia Bożego, modlitwę przed obrazem Jezusa Miłosiernego z napisem: „Jezu, ufam Tobie”, modlitwę w godzinie konania Chrystusa na krzyżu (godz. 15), obchodzenie święta Miłosierdzia i szerzenie czci Miłosierdzia Bożego modlitwą, słowem i czynem.
2. W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić Kamil Smoliński, kaw z Skierniewic i Katarzyna Szymankiewicz, panna z Królewa, oraz Artur Malachiński kaw. zam. Idzikowice i Izabela Niezgoda, panna zam. Warszawa. Znających ewentualne przeszkody zachodzące pomiędzy narzeczonymi proszę o informacje.
3. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

W Gościu;
Jak to się stało, że Niedziela Bożego Miłosierdzia mająca dopiero 15 lat, jest dziś jednym z najbardziej popularnych świąt kościelnych?
– 100 lat temu zamordowano 2 i pół miliona chrześcijan – Ormian, Asyryjczyków i Greków – o do dziś ukrywanej przez Turcję zbrodni ludobójstwa;
– o tym, czy taniec jest zdrowy.
Drogie Rodziny!
Prosimy Was o przyjęcie na nocleg pielgrzymów, którzy przyjadą na Światowe Dni Młodzieży z różnych zakątków świata. Spodziewamy się osób młodych, nastawionych na głębokie przeżycie religijne, ale także na poznanie Polski i naszej kultury. Nie oczekują oni wielkich wygód, ale serca i polskiej gościnności.
1. W jakim terminie mamy przyjąć pielgrzymów?
Młodzież będziecie gościć w swoich domach od 20 do 25 lipca 2016 roku.
2. Jak będzie wyglądał ich pobyt w naszym domu?
Młodzież będzie przebywała u Was od wieczora do rana. Cały dzień będą poza Waszym domem i nie trzeba się nimi zajmować, ani udostępniać w tym czasie mieszkania. Prosimy o danie im śniadania i ewentualnej kolacji.
3. Jakie powinniśmy posiadać warunki mieszkaniowe?
Nie trzeba wiele! Wystarczy kawałek podłogi. Młodzież przywozi ze sobą śpiwory i karimaty. Jeżeli jesteście wstanie udostępnić im łóżka lub materace, to będzie to mile widziane, ale nie jest to konieczne.
4. Czy będziemy gościć w swoich domach młodzież z Polski?
Nie. W Waszych domach będziecie przyjmować tylko obcokrajowców i ewentualnie młodzież polonijną.
5. Czy musimy znać jakiś język obcy? Jakiej narodowości młodzież będziemy gościć?
Nie. Znajomość języków obcych nie jest konieczna. Wystarczy uśmiech, otwarte serce i ręce, którymi można pokazać prawie wszystko. Narodowość młodzieży w Waszym domu będzie uzależniona od grup, które zgłoszą chęć przyjazdu do naszej diecezji. Sukcesywnie będziemy Was informować, kto i kiedy przyjedzie do Waszej parafii czy miasta.
6. Ile osób możemy przyjąć?
To zależy od Waszej otwartości i możliwości. Przyjmujecie minimum dwie osoby.
7. Jak zgłosić chęć przyjęcia pielgrzymów?
Zgłosić się do księdza w parafii i przekazać mu Wasze dane kontaktowe,

---------

Pobliska parafia:
kwiecień 2024
P W Ś C P S N
« mar    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Archiwa
Kategorie