Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

1. Dziękuję wszystkim, którzy prawidłowo odczytali wezwanie Chrystusa, aby czuwać i modlić się w tych ostatnich godzinach życia Jezusa i aby prawdziwie przygotować się na Jego zmartwychwstanie. Dziękujemy za uczestnictwo w całym Triduum Paschalnym.
2. W przyszłą niedzielę Kościół katolicki obchodzi święto Miłosierdzia Bożego, ustanowione przez Jana Pawła II. Jezus powiedział do siostry Faustyny „Jestem miłością i miłosierdziem samym”, prosząc siostrę Faustynę, żeby ogłosiła to orędzie całemu światu. Pan Jezus wskazał s. Faustynie pięć sposobów, w jakie ludzie mogą wypraszać zbawienie dla siebie i całego świata: Koronkę do Miłosierdzia Bożego, modlitwę przed obrazem Jezusa Miłosiernego z napisem: „Jezu, ufam Tobie”, modlitwę w godzinie konania Chrystusa na krzyżu, zwaną Godziną Miłosierdzia (godz. 15), obchodzenie święta Miłosierdzia i szerzenie czci Miłosierdzia Bożego modlitwą, słowem i czynem.
3. Jutro dzień Wyższego Seminarium Duchownego. W tym dniu pamiętajmy w naszych modlitwach o tej zacnej uczelni i klerykach, a szczególnie o naszym Mateuszu. Jutrzejsza taca przeznaczona jest na potrzeby seminarium.
4. Zmartwychwstały Jezus, Zwycięzca śmierci, piekła i szatana, daje nam kolejną szansę, by odnieść zwycięstwo nad swoją małością i razem z Nim powstać do nowego życia. Życzę Wam moi kochani Goście i Parafianie na co dzień poranka wielkanocnego, który pozwala patrzeć z nadzieją w przyszłość nawet wtedy, gdy trudno o nią. Radości Marii Magdaleny, gdy zobaczyła Zmartwychwstałego. Wiary w to, co wydaje się niemożliwe. Siły jaką dało apostołom spotkanie z Jezusem. Odwagi Jana, który jako jedyny trwał pod krzyżem i tego wszystkiego, co jest Wam najbardziej potrzebne.
5. Dziękuję paniom Dorocie Beszczyńskiej i Marcie Bilińskiej, Renacie Matyjaszek za wykonanie dekoracji do grobu Pana Jezusa. Dziękuję bardzo asyście procesyjnej, dziewczynkom sypiącym kwiatkami, paniom, które te kwiatki zebrały i ususzyły, paniom Annie Kozłowskiej i Barbarze Woźniak, służbie liturgicznej, lektorom, ministrantom, panom organiście, kościelnemu Dziękuję także druhom strażakom z Idzikowic i Królewa, którzy czuwali przy grobie Pana Jezusa. Dziękuję mieszkańcom poszczególnych miejscowości naszej parafii, którzy bez przerwy czuwali modlitewnie w Wielką Sobotę przy grobie Pana Jezusa.
6. W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić Kamil Smoliński, kaw z Skierniewic i Katarzyna Szymankiewicz, panna z Królewa. Znających ewentualne przeszkody zachodzące pomiędzy narzeczonymi proszę o informacje.
7. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!
W Gościu;
– dlaczego kobiety pierwsze dowiedziały się o zmartwychwstaniu?
– pod posadzką bazyliki Grobu Pańskiego dotykał kamieni, na które kapała krew Jezusa – rozmowa o materialnych śladach zostawionych przez Jezusa.
– dlaczego podstawowa prawda naszej wiary – zmartwychwstanie Jezusa – nie jest świętowana przez wszystkich chrześcijan w tym samym czasie?

ŻYCZENIA WIELKANOCNE BISKUPA PŁOCKIEGO
Kochani Diecezjanie!
Z okazji Świąt Wielkanocnych przesyłam Wam serdeczne życzenia paschalne. Niech Zmartwychwstały
Chrystus napełni Wasze serca miłością i pokojem. Życzę, by każdy z Was doświadczył żywej
obecności uwielbionego Pana i stawał się człowiekiem wielkanocnej nadziei. Przeżyjmy tegoroczną Paschę w duchu dziękczynienia Dobremu Bogu za 940 lat istnienia naszej diecezji oraz w klimacie twórczego oczekiwania na zbliżające się spotkanie z Maryją przychodzącą do naszej wspólnoty diecezjalnej w Jasnogórskim Wizerunku.
Radosnych spotkań przy wielkanocnym stole! Wszystkich Was obejmuję moją modlitwą i z serca błogosławię.
Wasz biskup Piotr

---------

Pobliska parafia:
Grudzień 2019
P W Ś C P S N
« Lis    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archiwa
Kategorie