Archive for lipiec 3rd, 2015

XIV Niedziela zwykła

1. Niech to nasze dzisiejsze uczestnictwo w Najświętszej Ofierze i przyjęcie Komunii świętej będzie naszym zadośćuczynieniem i zjednoczeniem z Tym, który nas nie odrzuca, ale zawsze czeka na każdego człowieka, „aby się nawrócił i miał życie”. Mocy Boga możemy doświadczyć w momentach naszej słabości i grzechu. Wtedy, kiedy myślimy, że Bóg jest daleko od nas, że nas opuścił, On jest najbliżej nas.
2. W sobotę w Kościele czcimy św. Benedykta, opata. Warto wspomnieć o łaskach otrzymanych przez osoby noszące medalik św. Benedykta. Oczywiście nie ma tu mowy o jego roli jako talizmanu i nie można traktować medalika zabobonnie. Jest to zawsze działanie Bożego miłosierdzia, którego wzywamy z ufnością, poprzez zasługi św. Benedykta. Wiernym pragnącym otrzymać szczególną pomoc zaleca się odmawianie modlitwy „Zdrowaś Maryjo…” i „Chwała Ojcu” oraz słowa modlitwy umieszczone na medaliku: „Niech Święty Krzyż będzie moim światłem, a smok niech nie będzie mym panem. Odejdź szatanie i nie skłaniaj mnie nigdy do marności. Napój, który wlewasz, jest zatruty, wypij sam swoją truciznę”. Medal musi być poświęcony przez benedyktyna lub kapłana, który otrzymał ten specjalny przywilej. Ktokolwiek nosi na sobie ten medal, może zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (spowiedź, komunia święta, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu).
3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy ponadto: w poniedziałek – bł. Marię Teresę Ledóchowską, dziewicę; w środę – św. Jana z Dukli, kapłana.
4. Trwają wakacje. Niech staną się one dla nas okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno tej ziemi niech przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy świętej.
5. W zeszła niedzielę, przez naszą parafię przechodziła pielgrzymka do Gietrzwałdu. Serdecznie dziękuje tym z pośród nas, którzy otworzyli swoje serca i wsparli pielgrzymów poprzez poczęstunek. Proszę, aby więcej było tych, którzy dostrzegają okazję do pomocy innym.
6. Proszę uiszczać opłaty za autokar na jasną Górę.
7. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

W najnowszym Gościu Niedzielnym
obrazek ze świętym Franciszkiem z Asyżu i tekstem „Pieśni słonecznej” – najpiękniejszej jego modlitwy, wychwalającej stworzony świat. Słowami refrenu tej modlitwy papież Franciszek zatytułował swoją najnowszą encyklikę „Laudato si”
– na jakie niegodziwe praktyki pozwala uchwalona ustawa o in vitro? (ss. 40-41);
– kiedy przeorysza sióstr kamedułek zapytała bardzo młodą dziewczynę, dlaczego, dziecko, chcesz już do nas wstąpić, ta odpowiedziała: „Bo ja już kocham Pana Jezusa” (ss. 30-31);

 

Pobliska parafia:
lipiec 2015
P W Ś C P S N
« cze   sie »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiwa
Kategorie