Archive for lipiec 11th, 2015

SŁOWO ZACHĘTY BISKUPA PŁOCKIEGO PRZED 34. PIESZĄ PŁOCKĄ PIELGRZYMKĄ NA JASNĄ GORĘ

Kochani Diecezjanie!
Tradycyjnie 6 sierpnia, w uroczystość Przemienia Pańskiego, wyruszy z Tumskiego Wzgórza w Płocku 34 Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej do tronu Pani Jasnogórskiej. Jej hasłem będą słowa zaczerpnięte z nauczania św. Teresy z Avila „Bóg sam wystarczy”.
Tegoroczna pielgrzymka wpisuje się w wielki jubileusz 940-lecia istnienia naszej Diecezji. W trudzie wędrówki będziemy nieść ze sobą intencje przeżywanego w Kościele Roku Życia Konsekrowanego, trwającego od 20 czerwca Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, dzieło 43. Synodu Diecezji Płockiej a także osobiste intencje.
Serdecznie zapraszam do udziału w pielgrzymce! Zachęcam, abyście podjęli trud wędrówki na Jasną Gorę, który pomoże na nowo odkryć w sobie entuzjazm wiary, odnowić w sobie więź z Bogiem, pogłębić znajomość i rozumienie prawd chrześcijańskich, a przez to doświadczyć w swoim życiu nieustannej obecności Boga. Ze szczególnym zaproszeniem zwracam się do młodzieży, którą papież Franciszek w tegorocznym Orędziu na Światowy Dzień Młodzieży wzywał: „Dążcie do tego, co wielkie! Poszerzcie wasze serca!”. Proszę również wszystkich chorych, ludzi w podeszłym wieku i tych, którzy z rożnych racji nie mogą pielgrzymować pieszo, aby włączyli się w dzieło pielgrzymowania duchowego. Wszystkim pielgrzymom wyruszającym na Jasną Gorę oraz wspierającym ich pielgrzymom duchowym, udzielam z serca pasterskiego błogosławieństwa i zapewniam o mojej modlitwie.
Płock, dnia 12 czerwca 2015 r.
Wasz biskup Piotr

XV Niedziela zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – świętych Andrzeja, Świerada i Benedykta, pustelników; w środę – św. Bonawenturę, biskupa i doktora Kościoła; w czwartek – Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel.
2. We wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel w wielu wspólnotach parafialnych odbywa się przyjęcie szkaplerza i włączenie do rodziny karmelitańskiej. Przypominamy, jakie są obowiązki noszących szkaplerz: naśladować Maryję, nosić nieustannie Jej znak, troszczyć się o dobro wszystkich ludzi, przyjąć szkaplerz z rąk kapłana, odmawiać naznaczoną modlitwę. Uznając szkaplerz znakiem Maryi, Kościół związał go z dwoma łaskami, tak zwanymi przywilejami szkaplerznymi: pierwsza – szkaplerz gwarantuje szczególną opiekę Najświętszej Maryi Panny w trudnych sytuacjach i niebezpieczeństwach doczesnego życia; druga – w znaku szkaplerza Maryja obiecała szczęśliwą śmierć i zachowanie od wiecznego potępienia.
3. Proszę uiszczać opłaty za autokar na Jasną Górę. Wyjazd 27 lipca w poniedziałek o godzinie 5.00 – powrót około 20.00.
4. Chcących pójść na pieszą pielgrzymkę proszę o zgłaszanie się i odebranie karty pielgrzyma. Jeśli ktoś chcę uczestniczyć w pielgrzymce a nie może z powodu stanu zdrowa lub czasu, to formą zastępcza jest pielgrzymka duchowa. Proszę więc takie osoby o zgłaszanie się do zakrystii po modlitewnik pielgrzyma.
5. Kontynuując tradycję Królewskich Koncertów Chopinowskich zapraszam już dziś na 2 sierpnia. Po mszy św. o godzinie 9.00, a przed godziną 11.00 pan. prof. Jerzy Maciejewski zagra nam utwory i wprowadzi w ich ducha interpretując twórczość naszego wirtuoza.
6. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

W najnowszym Gościu Niedzielnym
– tam, gdzie króluje chrześcijaństwo łatwe i przyjemne nie ma żadnego ożywienia wiary i praktyk religijnych – przekonuje jezuita, ojciec Dariusz Kowalczyk;
– o tym, dlaczego posłowie katolicy popierając ustawę o in vitro popełnili grzech. Jakie są dla nich konsekwencje oraz jaka jest dla nich droga powrotu do Kościoła;
– o Grekach, którzy potrafią świętować nawet własne bankructwo – reportaż korespondenta „Gościa” prosto z Aten.

Pobliska parafia:
lipiec 2015
P W Ś C P S N
« cze   sie »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiwa
Kategorie