Archive for maj 12th, 2016

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

 1. W czwartek obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, tradycyjnie zwaną Bożym Ciałem. Tego dnia lud chrześcijański składa z pobożnością świadectwo wiary w Eucharystię, wychodząc z Najświętszym Sakramentem w procesji do czterech ołtarzy na ulice naszych miast i wsi. Po sumie odbędzie się procesja do czterech ołtarzy. Proszę mieszkańców: Bolęcina, Królewa, Krajęczyna i Idzikowic o przygotowanie i ubranie ołtarzy. Proszę wszystkich także o ubranie okien swoich domów emblematami eucharystycznymi lub obrazami. Zapraszam na 11.00 członków asysty procesyjnej, dziewczynki sypiące kwiatkami, ministrantów. Dajmy świadectwo naszej wiary poprzez pobożny i liczny udział w procesji. Samochody można parkować również przed plebania i na tymczasowym parkingu. Od piątku do przyszłego czwartku trwa oktawa Bożego Ciała.
 2. W tym tygodniu w liturgii czcimy ponadto: we wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.
 3. Trwa maj, miesiąc poświęcony Matce Najświętszej. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, w czasie których śpiewa się litanię do Najświętszej Maryi Panny, a jeśli nie możemy być na nabożeństwie, odmawiajmy tę litanię indywidualnie lub wśród znajomych czy rodziny, polecając Matce Najświętszej wszystkie nasze sprawy.
 4. W czwartek Dzień Matki. Pamiętajmy w tym dniu szczególnie o naszych matkach, wypraszając dla żyjących łaskę Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych łaskę wiecznego zbawienia. Msza na cmentarzu w intencji naszych matek i zmarłych 29 maja o 11.00.
 5. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!
 6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 1. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Ten tytuł Maryi potwierdził w 1964 r., na prośbę biskupów polskich, papież Paweł VI. Jutrzejsze święto podkreśla rolę, jaką Maryja spełnia w Mistycznym Ciele Chrystusa – Kościele.
 2. W tym tygodniu w liturgii czcimy ponadto: w czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 3. Trwa maj, miesiąc poświęcony Matce Najświętszej. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, w czasie których śpiewa się litanię do Najświętszej Maryi Panny, a jeśli nie możemy być na nabożeństwie, odmawiajmy tę litanię indywidualnie lub wśród znajomych czy rodziny, polecając Matce Najświętszej wszystkie nasze sprawy.
 4. W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić Wioleta Rosiak, panna zamieszkała w Kucharach i Dawid Wierzchowski, kawaler zamieszkały w Płońsku, oraz Kamil Żakowski, kawaler zamieszkały w Krajęczynie i Ewa Dobrowolska, panna zamieszkała w Proboszczewicach. Znających ewentualne przeszkody zachodzące pomiędzy narzeczonymi proszę o informacje.
 5. Ofiary składane na tacę w dzisiaj są przeznaczone na organizacje Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.
 6. W dniu dzisiejszym obraz Matki Bożej Częstochowskiej rozpoczyna peregrynacje w Idzikowicach. Mieszkańcy Jędrzejewa i Kol. Kuchar złożyli ofiarę na potrzeby kościoła w kwocie 330zł. Bóg zapłać.
 7. W związku z kradzieżami wody z naszego cmentarza została założona kryza na pompę za której wykonanie dziękuję panu Marianowi Zadrożnemu.
 8. Wyrażam ogromną radość z faktu, że 28 maja w sobotę nasz Parafianin Mateusz Piliński przyjmie święcenia diakonatu, które są święceniami kapłańskimi pierwszego stopnia. Ogarnijmy naszą modlitwą i wyrazami życzliwości dostojnego Księdza Diakona.
 9. Dzisiaj o północy wyrusza z naszej parafii pielgrzymka autokarowa do Włoch. Będziemy pamiętać w tym roku jubileuszowym o Was prosząc Boga o miłosierdzie i potrzebne łaski. Podczas pielgrzymki zastępować mnie będzie ks. kanonik Ignacy Sikorski.
 10. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

W Gościu;

– dlaczego warto wysłać swoje dziecko na spotkanie młodych na Lednicy?,

– dodatek o zamachu na Jana Pawła II. Trzydzieści pięć lat po wydarzeniu, które mogło zmienić losy świata, ciągle pojawiają się nowe informacje.

– rozmowa z siostrą zakonna, która założyła dwa hospicja – w Polsce i na Litwie.

W Małym Gościu Niedzielnym

– „Okno na Boga”, praktyczny dodatek – dekoracja okna na Boże Ciało.

–  jak i gdzie robi się witraże?

 

 

Pobliska parafia:
maj 2016
P W Ś C P S N
« kw.   cze »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archiwa
Kategorie