Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

  1. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Ten tytuł Maryi potwierdził w 1964 r., na prośbę biskupów polskich, papież Paweł VI. Jutrzejsze święto podkreśla rolę, jaką Maryja spełnia w Mistycznym Ciele Chrystusa – Kościele.
  2. W tym tygodniu w liturgii czcimy ponadto: w czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  3. Trwa maj, miesiąc poświęcony Matce Najświętszej. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, w czasie których śpiewa się litanię do Najświętszej Maryi Panny, a jeśli nie możemy być na nabożeństwie, odmawiajmy tę litanię indywidualnie lub wśród znajomych czy rodziny, polecając Matce Najświętszej wszystkie nasze sprawy.
  4. W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić Wioleta Rosiak, panna zamieszkała w Kucharach i Dawid Wierzchowski, kawaler zamieszkały w Płońsku, oraz Kamil Żakowski, kawaler zamieszkały w Krajęczynie i Ewa Dobrowolska, panna zamieszkała w Proboszczewicach. Znających ewentualne przeszkody zachodzące pomiędzy narzeczonymi proszę o informacje.
  5. Ofiary składane na tacę w dzisiaj są przeznaczone na organizacje Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.
  6. W dniu dzisiejszym obraz Matki Bożej Częstochowskiej rozpoczyna peregrynacje w Idzikowicach. Mieszkańcy Jędrzejewa i Kol. Kuchar złożyli ofiarę na potrzeby kościoła w kwocie 330zł. Bóg zapłać.
  7. W związku z kradzieżami wody z naszego cmentarza została założona kryza na pompę za której wykonanie dziękuję panu Marianowi Zadrożnemu.
  8. Wyrażam ogromną radość z faktu, że 28 maja w sobotę nasz Parafianin Mateusz Piliński przyjmie święcenia diakonatu, które są święceniami kapłańskimi pierwszego stopnia. Ogarnijmy naszą modlitwą i wyrazami życzliwości dostojnego Księdza Diakona.
  9. Dzisiaj o północy wyrusza z naszej parafii pielgrzymka autokarowa do Włoch. Będziemy pamiętać w tym roku jubileuszowym o Was prosząc Boga o miłosierdzie i potrzebne łaski. Podczas pielgrzymki zastępować mnie będzie ks. kanonik Ignacy Sikorski.
  10. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

W Gościu;

– dlaczego warto wysłać swoje dziecko na spotkanie młodych na Lednicy?,

– dodatek o zamachu na Jana Pawła II. Trzydzieści pięć lat po wydarzeniu, które mogło zmienić losy świata, ciągle pojawiają się nowe informacje.

– rozmowa z siostrą zakonna, która założyła dwa hospicja – w Polsce i na Litwie.

W Małym Gościu Niedzielnym

– „Okno na Boga”, praktyczny dodatek – dekoracja okna na Boże Ciało.

–  jak i gdzie robi się witraże?

 

 

---------

Pobliska parafia:
kwiecień 2024
P W Ś C P S N
« mar    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Archiwa
Kategorie