XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W środę będziemy obchodzić 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny na wszystkich frontach. Otoczmy modlitwą także tych, którzy po jej zakończeniu walczyli o suwerenność i niepodległość Polski i złożyli ofiarę swojego życia jako więźniowie polityczni, a których próbowano wymazać z historii.

2. Również najbliższą środę 1 września rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza Św. na początek roku szkolnego o godz. 8.00. zachęcam uczniów do skorzystania z sakramentu pokuty a rodziców o dopilnowanie, aby ich dzieci dopełniły tego obowiązku. Rok szkolny warto rozpocząć Bogiem i prosić go o pomoc i błogosławieństwo.

3. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 w naszej parafii będziemy przeżywać dożynki. Wieniec dożynkowy przygotują mieszkańcy Krajęczyna.

4. Również w przyszłą niedzielę, ale o godz. 9.00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych uczniów klas I. Zapraszam pierwszoklasistów (nie tylko z naszej szkoły) i ich rodziców.

5. Już dzisiaj pragnę poinformować, iż wyjazd na pielgrzymkę do Częstochowy będzie w przyszły poniedziałek (6 września) o godz. 6.00 z parkingu przy kościele.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa i wystawienie najświętszego Sakramentu od godz.16.30 Wyjazd do chorych od godz. 9.00.

7. Dziękuję za dzisiejszą adorację członkom KŻR z Krajęczyna a w następną niedzielę proszę o adorację członków KŻR z Kuchar.

8. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy między innymi o tym, jak wyglądała edukacja w starożytnym Izraelu i do jakiej szkoły chodził Pan Jezus.

9. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość, za ofiary i za modlitwę szczególnie w mojej intencji. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

---------

Pobliska parafia:
październik 2021
P W Ś C P S N
« wrz.    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archiwa
Kategorie