XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

W dniu dzisiejszym datkami do puszek możemy wspomóc naszą parafiankę Weronikę Złotkowską., uczennicę klasy V naszej Szkoły Podstawowej. Zbiórka jest przeznaczona na zakup nowej pompy insulinowej. Przed kościołem odbywa się też kiermasz ciast. Dochód z ich sprzedaży jest również przeznaczony dla Weroniki.

Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 11. 00. spotkanie dla dzieci Kl. III i IV przygotowujących się do I Komunii Św. i Odnowienia przyrzeczeń Chrztu Św. i ich rodziców.

Dzisiaj również (jak wiemy ze środków masowego przekazu i nie tylko) w Warszawie odbędzie się beatyfikacja Sług Bożych Kard. Stefana Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Marii Czackiej. Włączmy się w te uroczystości śledząc transmisję telewizyjną, która będzie w TVP1 od godz. 11.00. Sama natomiast Msza Św. beatyfikacyjna będzie o godz. 12.00.

Jutro o godz. 19.30 Nabożeństwo Fatimskie. Proszę o składanie intencji.

We wtorek 14 września obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża świętego. Krzyż to znak zbawienia – znak mojej wiary. Czy za każdym razem, gdy go czynię, robię to z pełną świadomością? Czy w moim domu, miejscu pracy jest dla niego godne miejsce?

17 września będziemy obchodzili kolejną rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 r. Pamiętajmy o tej tragicznej karcie historii i módlmy się za wszystkich poległych na Wschodzie w obronie ojczyzny.

W sobotę 18 września święto patrona dzieci i młodzieży oraz głównego patrona naszej diecezji – św. Stanisława Kostki. W piątek o 17.00 i 17.30. Msza Św. w wigilię uroczystości tego Świętego.

W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 15.00. spotkanie dla uczniów z Kl VIII. z naszej parafii.

W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności ś. p. Janusz Bujanowski zamieszkały w Idzikowicach oraz Barbara Chojnowska zamieszkała w Krajęczynie Podgrabiu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Do nabycia jest „Kalendarz rolnika” na 2022r. w cenie 28zł.

Dziękuję za dzisiejszą adorację członkom KŻR z Królewa a w następną niedzielę proszę o adorację członków KŻR z Bolęcina.

W „Gościu Niedzielnym” specjalne artykuły z okazji beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Róży Czackiej.

Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość, za ofiary i za modlitwę szczególnie w mojej intencji. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego, a nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

---------

Pobliska parafia:
październik 2021
P W Ś C P S N
« wrz.    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archiwa
Kategorie