XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj na Mszy Św o godz. 9.00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla uczniów klas I a na mszy o godz. 11.00 przezywać będziemy nasze parafialne dożynki. Wieniec przygotowują mieszkańcy Krajęczyna. Na ręce Pani sołtys pragnę złożyć serdeczne podziękowania mieszkańcom Krajęczyna za zaangażowanie w przygotowanie tej uroczystości, za owoce i warzywa oraz kwiaty do kościoła, a Państwu Dorocie i Andrzejowi Beszczyńskim za wykonanie dekoracji. Na ołtarzu św. Zygmunta będzie znajdowało się naczynie z poświęconym ziarnem do siewu.. Można trochę wziąć i dodać do ziarna które ma być wysiane w tym roku czy na jesieni lub wiosną.

2. Dziękuję Panu organiście i naszym śpiewakom za uświetnienie dzisiejszej uroczystości.

3. Jak już ogłaszałem jutrzejszy wyjazd do Częstochowy będzie o godz. 6.00 z parkingu przy kościele.

4. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na nowa Pompę insulinową dla naszej Parafianki Weroniki Złotkowskiej zamieszkałej w Krajęczynie. Oto kilka słów jakie przekazała na moje ręce mama Weroniki:

Odbędzie się także kiermasz ciast. Czyli będzie można zakupić siasto a dochód z jego sprzedaży będzie przeznaczony dla Weroniki. Ponadto do szkoły jak do specjalnego serca ustawionego przy poczcie w Jońcu można oddawać nakrętki plastikowe dochód z ich sprzedaży również zostanie przeznaczony dla Weroniki. Jeżeli komuś do szkoły czy do Jońca będzie nie po drodze to może również zostawić nakrętki w kościele czy na plebani.

5. W przyszłą nadzielę p Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci Kl III i IV przygotowujących się do I Komunii Św. i Odnowienia przyrzeczeń Chrztu Św. i ich rodziców

6. 12 września w Warszawie odbędzie się beatyfikacja Sług Bożych Kard. Stefana Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Marii Czackiej. Właczmy się w te uroczystości śledzac transmisję telewizyjną.

7. W ubiegłym tygodniu do wieczności odszedł ś. p. Bogdan Skurczyński zamieszkały w Pruszkowie. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

8. Dziękuję za dzisiejszą adorację członkom KŻR z Kuchar a w następną niedzielę proszę o adorację członków KŻR z Królewa.

9. Tak jak co roku po Mszy św. dzieci obecne na Eucharystii odbierają tak zwane karteczki.

10. 18 września jak co roku organizowana jest pielgrzymka dzieci i młodzieży do Rostkowa. Zapisy u mnie. Ilość miejsc ograniczona.

11. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy miedzy innymi reportaż z Usnarza Górnego leżącego przy granicy Polski i Białorusi, w nim zaś o tym, jak naprawdę wygląda panująca tam sytuacja. Polecamy również artykuł o Kongresach Eucharystycznych. Do nabycia także specjalny dodatek poświęcony kar. Stefanowi Wyszyńskiemu i m. Róży Czackiej, którzy będą beatyfikowani w przyszłą niedzielę. Cena dodatku 10zł.

12. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość, za ofiary i za modlitwę szczególnie w mojej intencji. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego, a nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

---------

Pobliska parafia:
październik 2021
P W Ś C P S N
« wrz.    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archiwa
Kategorie