Archive for styczeń 2nd, 2022

DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

W dalszym ciągu przeżywamy radość z narodzenia Pańskiego, choć to już druga niedziela po Świętach Bożego Narodzenia.

Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. i ich rodziców. Natomiast za tydzień spotkanie dla dzieci z klas IV i ich rodziców.

W czwartek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus Mansionem Benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr. Msze święte będą odprawiane tak jak w każdą niedzielę czyli o 9.00, 11.00 i 15.00. Przypominam, że jest to święto nakazane, czyli każdy katolik ma obowiązek uczestniczyć we Mszy św. Taca z tego dnia jest przeznaczona na Misje.

W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9.00 Natomiast litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa z wystawieniem Najświętszego Sakramentu ze względu na kolędę odmówimy po Mszy Św. o godz. 17.00

W nasze parafii trwają odwiedziny kolędowe w tym tygodniu odwiedzę:
03. 01. (poniedziałek) Zaolzie i kolonia Idzikowic
04. 01. (wtorek) Kuchary prawa strona
05. 01. (środa) Pruszkowo
07. 01. (piątek) Kuchary lewa strona od Państwa Sokołowskich od 10.30
08. 01 (sobota) Bolęcin FUD
i w przyszłym tygodniu:
10. 01. (poniedziałek) Krajęczyn od Podgrabia

Początek kolędy od godz. 9.00 (oprócz piątku – od godz.10.30)

Przypominam i proszę, aby ci którzy chcą przyjąć ks. wychodzili z domów przed moją wizytą, będzie to dla mnie znak, iż taka rodzina jest gotowa na odwiedziny księdza. Te rodziny, które będą w tym czasie na kwarantannie, lub które nie są jeszcze gotowe na tradycyjny sposób kolędowania proszę aby poinformowały o tym telefonicznie Pana lub Panią sołtys bądź osobę która będzie nas woziła.

Proszę też, aby spotkanie z Panem Kościelnym, w miarę możliwości odbywało się na powietrzu z zachowaniem wszelkich zasad sanitarnych.

Cały plan wizyty duszpasterskiej znajduje się na parafialnym facebooku i Parafialnej Stronie Internetowej lub w gablocie przy kościele

Dziękuję tym wszystkim, którzy włączyli się w akcję paczek od św. Mikołaja

Do wieczności odeszła ś.p. Halina Zgrzembska zamieszkała w Idzikowicach. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia zwłaszcza Genowefom i Kacprom życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

Pobliska parafia:
styczeń 2022
P W Ś C P S N
« gru   lut »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Archiwa
Kategorie