Archive for maj 27th, 2023

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

Dzisiaj, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię Świętą wielkanocną.

Dzisiaj o godz. 11.00 będzie odprawiona, Msza Św. na cmentarzu z okazji Dnia Matki (za zmarłe matki i ojców). Dziękuję druhom strażakom z Idzikowic i Królewa za czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem zarówno tu przed cmentarzem jak i na parkingu przy kościele. Dziękuję też za dbanie o bezpieczeństwo podczas rajdu rowerowego, który odbył się w ubiegłą niedzielę.

Jutro, 29 maja, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Pod krzyżem Maryja została dana za Matkę nie tylko Świętemu Janowi, ale także wszystkim ludziom. Towarzyszy wspólnocie Kościoła od samego początku.

Jeszcze do środy będzie nabożeństwo majowe w naszym kościele o godz. 16.30. W środę majowe o godz. 16.30 przy figurce w Królewie (przy straży pożarnej). Gromadźmy się też na śpiewanie Litanii loretańskiej przy figurkach w poszczególnych wioskach.

W czwartek, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Zapraszamy na Mszę Świętą, w czasie której będziemy modlić się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.

W czwartek w Kościele, obchodzimy święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi. W związku z tym nie będzie Mszy św. o Św. Zygmuncie ale Po Mszy Św. odmówimy litanię do św. Zygmunta i będzie błogosławieństwo relikwiami (litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa przed Mszą Św.).

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszo piątkowej i wystawienie Najśw. Sakramentu w naszym kościele od godz. 16.30. Odwiedziny chorych w piątek, od godz. 9.00.

Za tydzień pierwsza niedziela czerwca. Corocznie obchodzona jest ona jako Dzień Dziękczynienia. To szczególna okazja, aby wyrazić wdzięczność za wszelkie dary Bożej dobroci. Będziemy też zbierać ofiary do puszek na Świątynię Opatrzności.

Miesiąc czerwiec jest poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, dlatego w tym miesiącu po Mszy Św. o godzinie 17.00 będziemy odmawiali Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Wznawiamy niedzielną adorację Najśw. Sakramentu prowadzona przez koła różańcowe. Proszę aby w przyszłą niedzielę adoracje poprowadziło KŻR z Idzikowic.

Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

Pobliska parafia:
maj 2023
P W Ś C P S N
« kw.   cze »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Archiwa
Kategorie