Archive for maj 6th, 2023

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

Dzisiaj na Mszy Św. o godzinie 9.00. 8 dzieci z naszej parafii Odnowi Przyrzeczenia Chrztu Świętego a o godz. 11.30. 5 dzieci z klas III przystąpi po raz pierwszy do Komunii Świętej. Dzieci przez cały tydzień (do piątku włącznie) będą przychodziły w strojach komunijnych na tak zwany biały tydzień na Mszę Św. o godz. 17.00. Pragnę bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy przyczynili się do dobrego przeżycia tych uroczystości. Przede wszystkim rodzicom za sprzątnięcie kościoła i otoczenia wokół niego, a także za dar do naszego kościoła – zielony ornat a także Panom Organiście i Kościelnemu oraz Pani Dorocie Beszczyńskiej, która przygotowała dekorację plastyczną i kwiatową. Dziękuję także za obecność na dzisiejszej uroczystości Paniom Katechetkom i Wychowawczyniom dzieci przeżywających dzisiejszą uroczystość. Ks. Jackowi Prusińskiemu.

W związku z komuniami Msze Św. dzisiaj o godz. 7.30, 9.00, 11.30 i o 15.00

Przeżywamy maj – miesiąc, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. W naszym kościele nabożeństwo majowe o godz. 16.30 natomiast w niedzielę i święta o godz. 14.30. W środę nie będzie majowego w kościele natomiast o godz. 16.30 zgromadzimy się przy figurce w Królewie (przy straży pożarnej) gdzie odśpiewamy litanię.. Gromadźmy się też na śpiewanie Litanii loretańskiej przy figurkach w poszczególnych wioskach.

W sobotę 13 maja we Wronie 10 uczniów klas I szkoły średniej pochodzących z naszej parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania. Życzymy Bierzmowanym wierności temu co obiecują Bogu w tym sakramencie, a wiec mężnego wyznawania wiary i postępowania według jej zasad.

13 maja w sobotę na 20.00 zapraszam na Nabożeństwo Fatimskie. Tego dnia wspominamy Matkę Bożą Fatimską, oraz kolejną rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. – można składać intencje.

Jak wiemy w naszej diecezji od 2 maja 2023 do 2 maja 2024 przeżywamy rok św. Zygmunta, a nasz kościół jest wyznaczony na świątynię jubileuszową, w której można każdego dnia uzyskać odpust po spełnieniu następujących warunków:
– uczestnictwo we Mszy św. lub nabożeństwie ku czci św. Zygmunta lub modlitwa przed relikwiami św. Zygmunta zakończona: Modlitwą Pańską, Wyznaniem Wiary oraz wezwaniami do NMP i św. Zygmunta,
– modlitwa w intencjach Ojca Świętego, jako wyraz jedności z Kościołem,
– stan łaski uświęcającej,
– wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu,
– przyjęcie Komunii Świętej.

W związku z tym cały czas na ołtarzu św. Zygmunta są wystawione relikwie św. Zygmunta. Ponadto w każdy czwartek o godz. 17.00 (o ile pozwolą na to przepisy liturgiczne) będzie odprawiana Msza św. o Św. Zygmuncie a po niej odmówimy Litanię do św. Zygmunta.

W ołtarzu bocznym św. Zygmunta jak zauważyliśmy jest już odnowiony obraz. Został on podklejony nowym płótnem, został on na nowo naciągnięty na krosno malarskie a także został wymieniony werniks (substancja zabezpieczająca obraz) oraz odnowiona drewniana sukienka i korona, które Pan konserwator odmalował i pokrył złotem i srebrem. Koszt renowacji to: 9066zł. Pragnę podziękować Panom Zenonowi Piekutowi i Andrzejowi Beszczyńskiemu za pomoc w transporcie obrazu.

Na cmentarzu została założona kamera. Dziękuję Panu Ireneuszowi Maranowskiemu i jego pracownikom z firmy „STARFAX”.

Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia (zwłaszcza Stanisławom) życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

Pobliska parafia:
maj 2023
P W Ś C P S N
« kw.   cze »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Archiwa
Kategorie