Archive for wrzesień 30th, 2023

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj rozpoczynamy październik, miesiąc w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Już dzisiaj zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali o godz. 16.30. natomiast w niedzielę o godz. 14.30. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. Dzieci tak, jak w latach ubiegłych od jutra będą otrzymywać karteczki oraz losować figurkę Matki Bożej. Pamiętajmy w naszych modlitwach również studentach, którzy dzisiaj rozpoczynają nowy rok akademicki.

Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci z klas III przygotowujących się do I komunii św., oraz ich rodziców. Natomiast w przyszłą niedzielę spotkanie dla uczniów klas IV przygotowujących się do odnowienia przyrzeczeń chrztu świętego i ich rodziców.

W sobotę odbędzie się VIII Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca w Smardzewie. Spotkanie będzie się odbywać pod hasłem: „Rodzina Bł. Ulmów wzorem życia chrześcijańskiego”. W programie spotkania, między innymi: Konferencja Ks. prof. dr hab. Henryka Seweryniaka na temat: «Tajemnica Chrystusa, tajemnica człowieka» (RVM,25) w życiu i męczeństwie Bł. Józefa i Wiktorii Ulmów oraz siedmiorga ich dzieci”, Msza św. pod przewodnictwem J. E. Ks. Biskupa Piotra Libery, wspólna modlitwa różańcowa, śpiew i braterskie spotkanie. Początek spotkania o godz. 10.00. Tych członków Kół Żywego Różańca, którzy nie wybierają się do Smardzewa zapraszam na godzinę 16.30 na różaniec i na 17.00 na mszę świętą, która będzie odprawiona w ich intencji z racji wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

W czwartek litania do św. Zygmunta oraz błogosławieństwo jego relikwiami.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00.

Dziękuję za dzisiejszą adorację członkom KŻR z Krajęczyna a w następną niedzielę proszę o adorację członków KŻR z Idzikowic.

U Pana Kościelnego jest do nabycia „Kalendarz rolnika” na rok 2024 w cenie 36zł.

Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

Pobliska parafia:
wrzesień 2023
P W Ś C P S N
« sie   paź »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Archiwa
Kategorie