Archive for grudzień 2nd, 2023

I NIEDZIELA ADWENTU

W dzisiejszą, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Rozpoczynamy również okres radosnego oczekiwania na przyjście Pana – to nie jest tylko przygotowanie na kolejne święta Bożego Narodzenia, lecz również jest to przygotowanie na ostateczne przyjście Chrystusa na końcu czasów.

W przygotowaniu się na święta Bożego Narodzenia pomoże nam uczestnictwo w Mszy Roratnej, która w naszej parafii będzie odprawiona w środę o godz. 7.00 i w czwartek o godz. 17.00. (Na roraty przychodzimy z lampionami).

Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. i ich rodziców. Natomiast za tydzień spotkanie dla dzieci z klas IV i ich rodziców.

W czwartek litania do św. Zygmunta i błogosławieństwo jego relikwiami.

W piątek, 8 grudnia, będziemy świętować Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Msza Święta o godz. 8.00. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W najbliższą sobotę 9 grudnia od godz. 9.00 Pan Organista będzie roznosił opłatek w następujących wioskach: Pruszkowo, Sobieski, Krajęczyn, Idzikowice, Idzikowice kolonia, Zaolzie. Jeżeli ktoś nie będzie mógł być w tym dniu w domu lub nie jest z naszej parafii to może odebrać opłatek od Pana Organisty tu w kościele. Pełna rozpiska roznoszenia opłatka jest zamieszczona w gablocie przy kościele.

Za tydzień w II Niedzielę Adwentu będziemy obchodzili Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wyrazem naszej solidarności będzie zbiórka ofiar do puszek.

Do nabycia są świece Caritas (wigilijne): duże w cenie 15zł oraz małe w cenie 10zł.

Jak co roku w naszej Parafii będą rozdawane paczki świąteczne dla dzieci. Jeśli ktoś chciałby się włączyć w to dzieło proszę o przynoszenie rzeczy do paczek do 17 grudnia w liczbie 100 sztuk jednego rodzaju daru.

Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia (Barbarom) życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

Pobliska parafia:
grudzień 2023
P W Ś C P S N
« lis   sty »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archiwa
Kategorie