Archive for grudzień 9th, 2023

II NIEDZIELA ADWENTU

Dzisiaj przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy oraz zacieśniania nasze więzi z Panem Bogiem i braćmi.

W Adwencie rozważamy z Maryją tajemnicę wcielenia Bożego podczas Mszy Świętej roratnej która w naszej parafii odprawiana jest w środę o godz. 7.00 i w czwartek o godz. 17.00. Zapraszamy z lampionami.

Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 11.00. spotkanie dla dzieci z klas IV ich rodziców natomiast w przyszłą niedzielę na spotkanie zapraszam kandydatów do bierzmowania z klasy I szkoły średniej.

Tak jak ogłaszałem tydzień temu, dziś swoimi ofiarami złożonymi do puszek możemy wesprzeć Kościół na wschodzie.

W najbliższą sobotę 16 grudnia od godz. 9.00 Pan Organista będzie roznosił opłatek w Królewie. Jeżeli ktoś nie będzie mógł być w tym dniu w domu lub nie jest z naszej parafii to może odebrać opłatek od Pana Organisty tu w kościele. Pełna rozpiska roznoszenia opłatka jest zamieszczona w gablocie przy kościele.

W przyszłą niedzielę w naszej parafii rozpoczynamy doroczne rekolekcje Adwentowe. Poprowadzi je ks. Andrzej Janicki V-e oficjał Sądu Biskupiego w Płocku. Potrwają one do wtorku włącznie, ich plan znajduje się w gablocie. Spowiedź rekolekcyjna w poniedziałek i we wtorek. Przypominam, iż rekolekcje trwają trzy dni i polegają na uczestnictwie w nich przez trzy dni. Rekolekcje to nie dzień spowiedzi przy okazji rekolekcji. Wyjazd do chorych w sobotę 23 grudnia. Można już zapisywać tych, którzy chcieli by skorzystać z tej posługi.

W przyszłą niedzielę po Mszach św. o godz. 9.00 i 11.00 dzieci z naszej szkoły będą sprzedawały własnoręcznie wypieczone i przyozdobione pierniki świąteczne. Dochód z ich
sprzedaży jest przeznaczony na wycieczkę szkolną.

W przyszłą niedzielę (17 grudnia) na godzinę 16.00 Wójt Gminy Joniec zaprasza wszystkich mieszkańców gminy jak i miłych gości na spotkanie opłatkowe i wspólne śpiewanie kolęd. Impreza odbędzie się na placu za Urzędem Gminy. Podczas spotkania przewidziana jest wizyta Świętego Mikołaja.
W czwartek litania do św. Zygmunta i błogosławieństwo jego relikwiami.

Do nabycia są świece Caritas (wigilijne): zostały tylko małe świece w cenie 10zł.

Jak co roku w naszej Parafii będą rozdawane paczki świąteczne dla dzieci. Jeśli ktoś chciałby się włączyć w to dzieło proszę o przynoszenie rzeczy do paczek do 19 grudnia w liczbie 100 sztuk jednego rodzaju daru.

Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

Pobliska parafia:
grudzień 2023
P W Ś C P S N
« lis   sty »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archiwa
Kategorie