XXVI niedziela zwykła

 

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła; we wtorek – św. Teresę od Dzieciątka Jezus, dziewicę, doktora Kościoła; w środę – Aniołów Stróżów, w piątek – św. Franciszka z Asyżu.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź o 16.30.

3. We wtorek rozpoczyna się październik i nabożeństwa różańcowe. Błogosławiony Jan Paweł II napisał: „Różaniec to moja ulubiona modlitwa! Taka wspaniała modlitwa! Wspaniała w jej prostocie i jej głębi. W tej modlitwie powtarzamy po wielokroć słowa, które Dziewica Maryja usłyszała od Archanioła i od swej kuzynki, Elżbiety. Na tle słów: «Zdrowaś Maryja» dusza uzmysławia sobie zasadnicze wydarzenia (tajemnice) z życia Jezusa Chrystusa… Modlitwa tak prosta i tak bogata. Z głębi mojego serca zachęcam wszystkich do jej odmawiania”. W naszym kościele różaniec będzie odmawiany o 16.30 w dni powszednie. W niedzielę, jak dotychczas, o 14.30. Zapraszam do licznego odmawiania różańca w naszym kościele jak i indywidualnie w towarzystwie naszych najbliższych. Dzieci będą otrzymywać pamiątki obecności na różańcu w formie puzzli składających się z 30 części. Może i w tym roku uda się nam wyjechać na jakąś wycieczkę?

4. W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić Krzysztof Piotr Kręcicki, kawaler zamieszkały w Woinie i Katarzyna Szuper, panna zamieszkała w Kucharach Żydowskich.  Znających ewentualne przeszkody proszę o poinformowanie.

5. W sobotę 12 października odbędzie się pielgrzymka Kół Żywego Różańca do sanktuarium w Smardzewie. Początek o godzinie 10.00 powrót około 14.00. Proszę, aby jeśli to możliwe, z każdej róży pojechało po pięciu członków. Wyjazd indywidualnie samochodami. Proszę zgłosić, jeśli ktoś niemiałby czym pojechać, zorganizuję transport. Zelatorki proszę o informację ile osób pojedzie, gdyż trzeba zakupić odpowiednią ilość pączków i przygotować herbatę.

6. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego

błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na

cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

7. Dzisiejszej niedzieli nasz kleryk Mateusz Piliński przyjął strój duchownego – sutannę. Życzę, aby stan kapłański do którego zmierza, jaki i szata, którą przywdział była dla niego szczęśliwe i błogosławione.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism katolickich.

---------

Pobliska parafia:
październik 2023
P W Ś C P S N
« wrz    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archiwa
Kategorie