XXVII niedziela zwykła


1. W sobotę 12 października odbędzie się pielgrzymka Kół Żywego Różańca do sanktuarium w Smardzewie. Początek o godzinie 10.00 powrót około 14.00. Proszę, aby jeśli to możliwe, z każdej róży pojechało po pięciu członków. Wyjazd indywidualnie samochodami. Proszę zgłosić, jeśli ktoś niemiałby czym pojechać, zorganizuję transport. Zelatorki proszę o informację ile osób pojedzie, gdyż trzeba zakupić odpowiednią ilość pączków i przygotować herbatę.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek –Najświętszą Maryję Pannę Różańcową, w środę – bł. Wincentego Kadłubka.

3. W przyszłą niedzielę obchody Dnia Papieskiego. Tegoroczny XIII Dzień Papieski, z polecenia Konferencji Episkopatu Polski, będziemy obchodzili pod hasłem: „Jan Paweł II – Papież dialogu”. Zgłębianie papieskiego nauczania na ten temat, w łączności z ojcem świętym Franciszkiem, w klimacie modlitwy i pogłębionej refleksji, może przynieść poprawę umiejętności twórczego spotkania ludzi odmiennych poglądów czy wyznawanej wiary, ludzi głęboko religijnych i szczerze poszukujących Boga. Promowany wielokrotnie przez Jana Pawła II dialog, wydaje się zadaniem jak najbardziej aktualnym. Biskupi proszą m.in. o wsparcie dla powołanej przez Episkopat Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która otacza opieką wielu stypendystów – uzdolnioną młodzież z uboższych rodzin.

4. Trwa październik, miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Niech modlitwa różańcowa zjednoczy nas wszystkich w upraszaniu nawrócenia dla świata, dla naszych rodzin i niech ona łączy nas w pomnażaniu dobra.

5. Dziś zbiórką do puszek wesprzemy naród Syryjski ogarnięty wojną. Jest to odpowiedź na apel papieża Franciszka.

6. W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić Krzysztof Piotr Kręcicki, kawaler zamieszkały w Woinie i Katarzyna Szuper, panna zamieszkała w Kucharach Żydowskich.  Znających ewentualne przeszkody proszę o poinformowanie.

7. Przyszła niedziela jest drugą w  miesiącu. Zapraszam na spotkanie po mszy św. o 9.00 uczniów klas IV, a po 15.00 gimnazjalistów klas III.

W najnowszym Gościu Niedzielnym:

-dodatek specjalny z pełną treścią wywiadu udzielonego przez Papieża Franciszka pismom jezuickim, o którym w ostatnim czasie było bardzo głośno w mediach. O wywiadzie można powiedzieć, że mało kto go czytał, a wszyscy komentowali.

– nowenna pompejańska, która przeżywa w Polsce renesans. Dzięki jej odmawianiu, jak obiecała Maryja, dzieją się cuda;

– posłowie odrzucili obywatelski wniosek zabraniający zabijania chorych dzieci. Kto głosował za, a kto przeciw i kto był agresywny w czasie dyskusji?

 

---------

Pobliska parafia:
październik 2023
P W Ś C P S N
« wrz    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archiwa
Kategorie