XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu w liturgii czcimy: w poniedziałek – św. Jana Marię Vianneya, kapłana; w środę – Przemienienie Pańskie; w piątek – św. Dominika, kapłana; w sobotę – św. Teresę Benedyktę od Krzyża (Edytę Stein), dziewicę męczennicę, Patronkę Europy.

2. Przypominam: rozpoczął się sierpień, miesiąc trzeźwości. Bardzo proszę  o podjęcie apelu skierowanego do nas przez biskupów i powstrzymanie się od alkoholu. Ten trud powstrzymania się od picia alkoholu ofiarujmy w intencji nadużywających alkoholu.

3. Pielgrzymi do Lichenia złożyli ofiarę w kwocie 440zł na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać.

4. Wisząca dziś chorągiew procesyjna została wykonana z odzyskanych haftów, które były na starych chorągwiach. Z jednej strony widzimy Najświętsze Serce Pana Jezusa , a drugiej jest Najświętsze Serce Matki Bożej.

5. Serdecznie dziękuje panu Mariuszowi Wiśniewskiemu za naprawienie kostki brukowej i udrożnienie skrzydła bramy przed kościołem.

6. Dziękuję również panom  Romanowi Radkowi Wiktorowiczom za pracę dekarskie i impregnacje na naszym kościele. Udało się zakończyć impregnację – raz jeszcze dziękuje wszystkim, którzy  brali udział w tym przedsięwzięciu, począwszy od pomocy w zakupieniu preparatu, aż po jego rozprowadzenie na naszym kościele.

7. Dziś z okazji 70 rocznicy powstania warszawskiego, po mszy św. o 9.00 odbędzie się tradycyjnie, kolejny już koncert w wykonaniu wybitnego pianisty prof. Jerzego Maciejewskiego. Podczas koncertu usłyszymy muzykę Chopina, którą będzie tłumaczył nasz profesor. Po koncercie i mszy św. około godziny 12.00 odbędzie się spotkanie pielgrzymów do Ziemi św. w Miszewie dzięki gościnności pani Danuty Lasockiej. Zapraszam

8. W sakramentalny związek małżeński maja zamiar wstąpić: Justyna Woźnicka, panna zamieszkała w Kucharach Żydowskich i Adam Żołądek, kawaler zamieszkały w parafii Radzymin, oraz Kamil Muchowski, kawaler zamieszkały w Pruszkowie  i Paulina Żakowska, panna zamieszkała w Krajęczynie. Znających ewentualne przeszkody proszę o poinformowanie.

9. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

10. W drugiej połowie maja organizuję wyjazd do sanktuariów maryjnych i atrakcyjnych miejsc turystycznych. Proszę o zapoznawanie się z programem szczegółowym znajdującym się na stronie internetowej parafii i zapisywanie się.

w Gościu:

W irackim mieście Mosul po raz pierwszy od prawie dwóch tysięcy lat nie odprawia się Mszy św. W 2003 roku w mieście było 100 tysięcy chrześcijan. Dziś nie pozostał nikt. Zostali zabici lub zmuszeni do ucieczki.

– o trzech młodych kobietach, które od pierwszego dnia Powstania Warszawskiego nieustannie adorowały Najświętszego Sakrament;

– Strefa Gazy, o której codziennie mówią media, to jeden z najbardziej zaludnionych obszarów kuli ziemskiej. Ponad 1,5 miliona ludzi mieszka na obszarze niewiele większym od Krakowa.

---------

Pobliska parafia:
październik 2023
P W Ś C P S N
« wrz    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archiwa
Kategorie