XIX niedziela zwykła

1.W piątek, tj. 15 sierpnia, obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, tradycyjnie zwaną Matki Bożej Zielnej. W tym dniu w kościołach święcimy wianki ziół i kwiatów z naszych pól i łąk.

2. W sobotę będziemy przezywać odpust ku czci św. Rocha. Mszę św. o godzinie 11.00 odprawi i kazanie wygłosi ks. Proboszcz z Sochocina. Zapraszam na nasz odpust, który jest  świętem w parafii dla wszystkich mieszkańców i gości. Proszę o obecność asystę procesyjną, dziewczynki sypiące kwiatkami , ministrantów, lektorów. Po sumie o godzinie 11.00 będzie błogosławieństwo zwierząt.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Klarę, dziewicę; w czwartek – św. Maksymiliana Marię Kolbego, kapłana męczennika.

4. Trwają wakacje. Dla nas, a zwłaszcza dla naszych dzieci i młodzieży, niech staną się one okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno tej ziemi niech przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy świętej.

5. Przypominam: rozpoczął się sierpień, miesiąc trzeźwości. Bardzo proszę  o podjęcie apelu skierowanego do nas przez biskupów i powstrzymanie się od alkoholu. Ten trud powstrzymania się od picia alkoholu ofiarujmy w intencji nadużywających alkoholu.

6.W tym roku dożynki parafialne odbędą się 31 sierpnia. Proszę o pełnienie roli starostów

rolników z Królewa. W roku przyszłym tę zaszczytna funkcję pełnić będą mieszkańcy z Krajęczyna.

7.Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

 

w Gościu:

– Jak wyrwać się z choroby alkoholowej – historia alkoholiczki, która przestała pić.

– jak dzisiaj brzmi tureckie kazanie?

– reportaż dziennikarzy „Gościa” z sanktuarium koreańskich męczenników. Za kilka dni to sanktuarium odwiedzi Papież Franciszek.

---------

Pobliska parafia:
październik 2023
P W Ś C P S N
« wrz    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archiwa
Kategorie