PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA

1.Dnia 11 lutego, we wspomnienie liturgiczne Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, przypada XXII Światowy Dzień Chorego. Jego celem jest pobudzenie wrażliwości wiernych i całego Kościoła na konieczność zapewnienia jak najlepszej opieki chorym; pomagania chorym w dostrzeżeniu wartości cierpienia na płaszczyźnie ludzkiej, a przede wszystkim na płaszczyźnie nadprzyrodzonej; włączenia w duszpasterstwo służby zdrowia diecezji, wspólnot chrześcijańskich, rodzin zakonnych; popierania coraz bardziej owocnej służby wolontariatu; przypominania o potrzebie duchowej i moralnej formacji pracowników służby zdrowia; ukazywania znaczenia opieki duchowej nad chorymi.
2.W tym tygodniu w liturgii wspominamy poza tym: we wtorek – św. Scholastykę, dziewicę; w sobotę – świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy.
3. W sobotę wspominamy także św. Walentego, patrona chorych na epilepsję, patrona pszczelarzy, a także zakochanych. Tego dnia zachęcam wszystkich zakochanych do modlitwy w intencji osób najbliższych sercu.
4.Dziś spotkanie z dziećmi klas III po mszy o 15.00. w czasie, którego rozdzielimy funkcję na uroczystość komunijną. Po mszy o 9.00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
5.Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam serdeczne życzenia. Za wszelkie dobro duchowe i materialne świadczone naszej parafii Bóg zapłać.

W Gościu:
– minęło pół wieku od wprowadzenia do aptek pigułki antykoncepcyjnej. W tym czasie naukowcy różnych dziedzin dostarczyli mnóstwo dowodów na zgubne konsekwencje jej stosowania.
– jak kilku polskim misjonarzom udało się utrzymać pokój w jednym z miast Republiki Środkowoafrykańskiej, podczas gdy reszta kraju tonęła we krwi;
– o katolickich parafiach w Doniecku i Mariupolu, najbardziej zapalnych miejscach wojny na Ukrainie.

---------

Pobliska parafia:
kwiecień 2024
P W Ś C P S N
« mar    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Archiwa
Kategorie