SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu, czasu pokuty. Już w starożytności na znak pokuty posypywano sobie głowy popiołem. Obrzęd ten u chrześcijan nadal stanowi początek wielkopostnego okresu. Postarajmy się jak najliczniej zgromadzić się w tym dniu na Mszy świętej, aby w ten sposób rozpocząć w swoim życiu duchowym wzmożoną pracę nad sobą, zmierzającą do nawrócenia i zbliżenia się do Boga miłosiernego. W tym dniu obowiązuje nas wszystkich post ścisły, to jest jakościowy i ilościowy. Mszę św. wraz z posypaniem głów popiołem będą o 9.00 i 17.00.
2. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Drogę krzyżową i Gorzkie żale. Droga krzyżowa będzie zawsze w piątek o godzinie 16.30. Gorzkie żale będą śpiewane podczas wszystkich mszy św. Dzieci podczas drogi krzyżowej otrzymają książeczkę, w której znajdują się fragmenty męki Pańskiej według Ewangelii św. Marka. Podczas nabożeństw rozdawane będą nalepki z tytułem perykopy, który trzeba dopasować do właściwego fragmentu zamieszczonego w książeczce. W książeczce znajdują się także teksty, które ułatwią najmłodszym przygotowanie się do spowiedzi (dekalog, przykazanie miłości, przykazania kościelne, warunki sakramentu pokuty, modlitwa przed spowiedzią, modlitwa po spowiedzi).
3. Na ołtarzu Matki Bożej wyłożona jest złota księga wstrzemięźliwości. Bardzo proszę o wpisywanie swoich postanowień wielkopostnych. Tych, którzy swoim postanowieniem uczynią jałmużnę proszę o zbieranie swoich ofiar do skarbonek leżących obok księgi wstrzemięźliwości.
4. Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam serdeczne życzenia. Za wszelkie dobro duchowe i materialne świadczone naszej parafii Bóg zapłać.
W Gościu:
– Czy muzułmanie i my, katolicy, wierzymy w tego samego Boga? Takie pytanie jest szczególnie ważne na wieść o islamskich terrorystach mordujących z okrzykiem „Bóg jest wielki”.
– alkoholik też może zostać świętym. Historia Matta Talbota, irlandzkiego alkoholika, który jest kandydatem na ołtarze. Pokazał, że Eucharystia i modlitwa mogą uratować człowieka z każdego nałogu;
– dlaczego post, jałmużna i modlitwa powinny być praktykowane razem?

---------

Pobliska parafia:
kwiecień 2024
P W Ś C P S N
« mar    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Archiwa
Kategorie