UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

1. Stanęliśmy dziś przy ołtarzu Chrystusa z sercami przepełnionymi mieszanymi uczuciami, z powodu uwielbienia Chrystusa, i smutku, z powodu rozstania się z Nim. Jednak, jak dzisiaj usłyszeliśmy, Chrystus pozostawia w naszych sercach nadzieję powtórnego przyjścia, jednak zanim przyjdzie powtórnie na ziemię, jest z nami wciąż podczas każdej Eucharystii, którą sprawujemy.
2. Trwa maj, miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Weźmy udział w nabożeństwach majowych, a jeśli nie możemy być na nabożeństwie w kościele, odmawiajmy tę litanię do Matki Bożej indywidualnie lub wśród znajomych czy rodziny, polecając Matce Najświętszej wszystkie nasze sprawy.
3. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego, jedno z najważniejszych świąt w Kościele, związane ze zstąpieniem Ducha Świętego pięćdziesiąt dni po Zmartwychwstaniu Jezusa. Zesłanie Ducha Świętego zakończyło proces Objawienia rozpoczęty w Starym Testamencie. Dzień ten uznawany jest za początek Kościoła. Święto Zesłania Ducha Świętego kończy w Kościele okres wielkanocny. Od tego czasu zaczyna się okres zwykły. Dlatego zachęcam do odbycia spowiedzi wielkanocnej tych, którzy jeszcze z różnych względów nie podjęli procesu nawrócenia. Skorzystajmy z łask miłosierdzia.
4. W sakramentalny związek małżeński maja zamiar wstąpić Konrad Wiktorowicz, kawaler zamieszkały w Królewie i Magda Białorudzka, panna zamieszkała w parafii Nowe Miasto. Znających ewentualne przeszkody proszę o informacje.
5.Dzisiejsze ofiary składane na tacę przeznaczone są na organizacje Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Bóg zapłać.
6. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!
7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

---------

Pobliska parafia:
październik 2023
P W Ś C P S N
« wrz    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archiwa
Kategorie