NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. W czasie trwania II Soboru Watykańskiego biskupi polscy złożyli prośbę o ogłoszenie Najświętszej Maryi Panny Matką Kościoła i oddanie jej macierzyńskiemu Sercu całej ludzkości. Paweł VI dnia 21 listopada 1964 r. spełnił tę prośbę i ogłosił Maryję Matką Kościoła. Jutrzejsze święto podkreśla rolę, jaką Maryja spełnia w mistycznym Ciele Chrystusa – Kościele.
2. W tym tygodniu w liturgii czcimy poza tym: we wtorek – św. Filipa Nereusza, kapłana; w czwartek – Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w piątek – św. Urszulę Ledóchowską, dziewicę.
3. We wtorek Dzień Matki. Pamiętajmy w tym dniu o naszych matkach, aby w ich intencjach zanosić prośby do Najwyższego o ich zdrowie i wszelakie łaski, a dla zmarłych matek prosząc o wieczne zbawienie. Tradycyjnie msza św. na cmentarzu będzie w przyszła niedzielę 31 maja o godzinie 11.00. Strażaków proszę o kierowanie ruchem, samochody proszę zostawić na parkingu koło organistówki.
4. Bierzmy udział w nabożeństwach majowych, polecając Matce Najświętszej wszystkie nasze sprawy. Zachęcam wszystkich do udziału w rajdzie rowerowym w przyszłą niedzielę, połączonym z nabożeństwem majowym na trasie Kuchary – Krajęczyn. Zapraszam chętnych na rowerach do Kuchar na 16.30, później po odśpiewaniu majowego pojedziemy do Idzikowic na 17.15, następnie o 18.00 zawitamy w Krajęczynie. Nad bezpieczeństwem pielgrzymów rowerowych czuwać będzie straż z Idzikowic i Królewa oraz karetka z obsadą lekarską. Proszę, aby majowe prowadziły te osoby co zawsze, zmienić proszę tylko godzinę spotkania przy figurce.
5. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Najświętszej Trójcy, a jednocześnie kończy się okres wielkanocnej spowiedzi i Komunii świętej. Skorzystajmy jeszcze z tego szczególnego czasu łaski i pojednajmy się z Bogiem.
6. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!
7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

---------

Pobliska parafia:
maj 2024
P W Ś C P S N
« kw.    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiwa
Kategorie