XVI Niedziela zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii czcimy: w poniedziałek bł. Czesława, kapłana; w środę – św. Marię Magdalenę; w czwartek – św. Brygidę, zakonnicę, patronkę Europy; w piątek – św. Kingę, dziewicę; w sobotę – św. Jakuba, apostoła.
2. W czasie naszych urlopów i wypoczynku wakacyjnego pamiętajmy o Panu Bogu, o uczestnictwie w niedzielnej Mszy świętej, ale też o godnym zachowaniu i odpowiednim stroju w kościele.
3. Pod hasłem „Kierowcy solidarni z misjonarzami” od przyszłej niedzieli rozpoczyna się Tydzień św. Krzysztofa. W tym czasie prowadzona będzie zbiórka na zakup środków transportu dla misjonarzy oraz promowane będą zasady bezpiecznej jazdy. Dzień wspomnienia św. Krzysztofa, 25 lipca, już po raz dziesiąty obchodzony będzie jako Ogólnopolski Dzień Bezpiecznego Kierowcy. Po mszach św. w przyszłą niedzielę będą błogosławione pojazdy.
4. W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić Justyna Szymańska, panna zamieszkała w Kucharach i Dawid Włodarski, kawaler zamieszkały w parafii Malużyn. Znając ewentualne przeszkody zachodzące pomiędzy narzeczonymi proszę o informacje.
5. Proszę uiszczać opłaty za autokar na Jasną Górę. Wyjazd 27 lipca w poniedziałek o godzinie 5.00 – powrót około 20.00.
6. Chcących do pójśća na pieszą pielgrzymkę proszę o zgłaszanie się i odebranie karty pielgrzyma. Jeśli ktoś chcę uczestniczyć w pielgrzymce a nie może z powodu stanu zdrowa lub czasu, to formą zastępcza jest pielgrzymka duchowa. Proszę więc takie osoby o zgłaszanie się do zakrystii po modlitewnik pielgrzyma.
7. 2 sierpnia po mszy o 15.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne mające na celu zaplanowanie godnego przyjęcia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej i owocnego przeżycia peregrynacji. Zapraszam szczególnie radę parafialną (gospodarczą i duszpasterską), sołtysów i tych którzy z miłości do Boga i Matki Najświętszej chcą się włączyć w przygotowania.
8. Kontynuując tradycję Królewskich Koncertów Chopinowskich zapraszam na 2 sierpnia. Po mszy św. o godzinie 9.00, a przed godziną 11.00 pan. prof. Jerzy Maciejewski zagra nam utwory i wprowadzi w ich ducha interpretując twórczość naszego wirtuoza.
9. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

W najnowszym Gościu Niedzielnym
Co to jest NaProTechnologia? Z jaką skutecznością leczy niepłodność? I dlaczego Narodowy Fundusz Zdrowia nie refunduje NaProTechnologii?;
– o znanych muzykach rockowych, którzy wyrastali w środowiskach dalekich od Kościoła, a dzisiaj otwarcie opowiadają o wartościach, które znaleźli w Ewangelii;
– jak nieśmiałego chłopców przemienić w dzielnego.

---------

Pobliska parafia:
kwiecień 2024
P W Ś C P S N
« mar    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Archiwa
Kategorie