XVII Niedziela zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę – św. Martę; w piątek – św. Ignacego z Loyoli, kapłana; w sobotę – św. Alfonsa Marię Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.
2. W czasie naszych urlopów i wypoczynku wakacyjnego pamiętajmy o Panu Bogu, o uczestnictwie w niedzielnej Mszy świętej, ale też o godnym zachowaniu i odpowiednim stroju w kościele.
3. W sobotę rozpoczyna się sierpień, który przeżywamy jako miesiąc trzeźwości. Bardzo proszę o podjęcie trudu wyrzeczenia i powstrzymanie się od nadużywania alkoholu. Ten trud powstrzymania się od picia alkoholu ofiarujmy w intencji rodzin dotkniętych chorobą alkoholową i pielgrzymujących do tronu Naszej Matki.
4. Dziś po mszach św. będę błogosławić pojazdy, prosząc Boga o szczęśliwe podróże. Podczas błogosławieństwa będzie można złożyć ofiarę na zakup środków transportu dla misjonarzy.
5. W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić Justyna Szymańska, panna zamieszkała w Kucharach i Dawid Włodarski, kawaler zamieszkały w parafii Malużyn. Znając ewentualne przeszkody zachodzące pomiędzy narzeczonymi proszę o informacje.
6. Jutro – 27 lipca o godzinie 5.00 wyjedziemy na pielgrzymkę do Częstochow, powrót około 20.00.
7. Chcących pójść na pieszą pielgrzymkę proszę o zgłaszanie się i odebranie karty pielgrzyma.
8. W przyszłą niedziele 2 sierpnia po mszy o 15.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne mające na celu zaplanowanie godnego przyjęcia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej i owocnego przeżycia peregrynacji. Zapraszam szczególnie radę parafialną (gospodarczą i duszpasterską), strażaków, sołtysów i tych którzy z miłości do Boga i Matki najświętszej chcą się włączyć w przygotowania. Serdecznie dziękuje wszystkim (a sporo osób się włączyło), którzy wykonali instalacje na bazie ofiarowanych słupów pod baner, który zapowiada i wita Obraz Matki Bożej Częstochowskiej. Bóg zapłać.
9. Kontynuując tradycję Królewskich Koncertów Chopinowskich zapraszam na przyszłą niedzielę 2 sierpnia. Po mszy św. o godzinie 9.00, a przed godziną 11.00 pan. prof. Jerzy Maciejewski zagra nam utwory i wprowadzi w ich ducha interpretując twórczość naszego wirtuoza.
10. Jest nowy kalendarz na przyszły rok. Można zamawiać intencję mszy św., ale nie koniecznie wszystkie na niedzielę.
11. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

W najnowszym Gościu Niedzielnym
Czy mamy prawo wybrać sobie imigrantów tylko spośród prześladowanych chrześcijan? Do Polski trafiła właśnie grupa 160 chrześcijan. Piszemy o dwóch rodzinach z Syrii i jednej polskiej, która przyjęła ich do swego domu.
– o Komunii św. dla osób rozwiedzionych żyjących w powtórnym związku mówi w specjalnym wywiadzie dla „Gościa” ks. kard. Gerhard Müller, prefekt Kongregacji Doktryny Wiary, jeden z najważniejszych hierarchów watykańskich;
– dlaczego w średniowieczu nikt nie zażywał dopalaczy? Czy tylko dlatego, że ich nie było?.

---------

Pobliska parafia:
kwiecień 2024
P W Ś C P S N
« mar    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Archiwa
Kategorie