XVIII Niedziela zwykła

1. W czwartek, tj. 6 sierpnia, w Kościele katolickim obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego, które zostało ustanowione w roku 1456 – w rok po zwycięstwie koalicji wojsk europejskich nad Turkami pod Belgradem – przez papieża Kaliksta III. Zapraszamy w tym dniu na Mszę świętą, aby, odrywając się od codziennych zajęć, napełnić się blaskiem przemienienia Pańskiego. W tym tygodniu w liturgii ponadto czcimy: we wtorek – św. Jana Marię Vianneya; w sobotę – św. Dominika, kapłana.
2. W sobotę rozpoczyna się sierpień, który przeżywamy jako miesiąc trzeźwości. Bardzo proszę o podjęcie trudu wyrzeczenia i powstrzymanie się od nadużywania alkoholu. Ten trud powstrzymania się od picia alkoholu ofiarujmy w intencji rodzin dotkniętych chorobą alkoholową i pielgrzymujących do tronu Naszej Matki.
3. W czasie naszych urlopów i wypoczynku wakacyjnego pamiętajmy o Panu Bogu, o uczestnictwie w niedzielnej Mszy świętej, ale też o godnym zachowaniu i odpowiednim stroju w kościele.
4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo z możliwością spowiedzi o 16.30.
5. Dziś po mszy o 15.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne mające na celu zaplanowanie godnego przyjęcia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej i owocnego przeżycia peregrynacji. Zapraszam szczególnie radę parafialną (gospodarczą i duszpasterską), sołtysów i tych którzy z miłości do Boga i Matki najświętszej chcą się włączyć w przygotowania.
6. Kontynuując tradycję Królewskich Koncertów Chopinowskich, dziś po mszy św. o godzinie 9.00, a przed godziną 11.00 pan. prof. Jerzy Maciejewski zagra nam utwory i wprowadzi w ich ducha interpretując twórczość naszego wirtuoza.
7. Pielgrzymi na Jasną Górę złożyli ofiarę 600zł., którą przeznaczę na dekorację podczas peregrynacji obrazu Matki Bożej. Bóg zapłać.
8. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!
W najnowszym Gościu Niedzielnym
Gdy papież Franciszek na Lampedusie opłakiwał śmierć setek migrantów, włoskie małżeństwo luksusowym jachtem pływało po Morzu Śródziemnym. Tam dosięgnął ich papieski apel o solidarność z imigrantami. Zamiast okazałej willi małżonkowie kupili statek i ratują ludzi z otchłani morskich. Ocalili już ponad 8 tysięcy osób.
– w Anglii mieszka i pracuje tysiące Polaków. Niewiele wiedzą o historii tamtejszego Kościoła katolickiego. Dzisiaj piszemy o niepozornym miejscu w Londynie, gdzie śmierć na szubienicy poniosło wielu angielskich katolików. Ich jedyną „winą” była wierność Kościołowi katolickiemu;
– jak zniszczono dzieło, które mogło otrzeźwić Polskę?.

---------

Pobliska parafia:
kwiecień 2024
P W Ś C P S N
« mar    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Archiwa
Kategorie