Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

  1. W tym tygodniu w liturgii czcimy: w poniedziałek – uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, patrona Polski; w piątek (13 maja) – dzień objawień Matki Bożej Fatimskiej; w sobotę – św. Macieja apostoła.
  2. Dni powszednie w okresie między Wniebowstąpieniem Pańskim a Zesłaniem Ducha Świętego mają specjalne znaczenie, gdyż są dniami przygotowania na przyjęcie Ducha Świętego Pocieszyciela.
  3. Trwa maj, miesiąc poświęcony Matce Najświętszej. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, w czasie których śpiewa się litanię do Najświętszej Maryi Panny, a jeśli nie możemy być na nabożeństwie, odmawiajmy tę litanię indywidualnie lub wśród znajomych czy rodziny, polecając Matce Najświętszej wszystkie nasze sprawy.
  4. Dzisiejszej niedzielę odbędzie się rajd rowerowy, który będzie połączony z nabożeństwem majowym na trasie Krajęczyn – Kuchary.  Chętnych z rowerami proszę o zgromadzenie się w Krajęczynie o 16.30, później po odśpiewaniu majowego pojedziemy do Idzikowic na 17.10, później zawitamy do Kuchar na 17.50. Nad bezpieczeństwem pielgrzymów rowerowych czuwać będzie straż z Idzikowic i Królewa, oraz karetka pogotowia.
  5. W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić Wioleta Rosiak, panna zamieszkała w Kucharach i Dawid Wierzchowski, kawaler zamieszkały w Płońsku, oraz Kamil Żakowski, kawaler zamieszkały w Krajęczynie i Ewa Dobrowolska, panna zamieszkała w Proboszczewicach. Znających ewentualne przeszkody zachodzące pomiędzy narzeczonymi proszę o informacje.
  6. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę są przeznaczone na organizacje Świtowych Dni Młodzieży w Krakowie.
  7. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

W Gościu;

– co naprawdę znaczą biblijne słowa, że żony mają być poddane mężom?

– o rodzinie uchodźców z Syrii, która przyjechała do Polski i chce u nas zostać, bo jest jej tu dobrze;

– jego życie to gotowy scenariusz na film. O ojcu Piotrze Rostworowskim, wieloletnim spowiedniku kardynała Karola Wojtyły.

 

---------

Pobliska parafia:
kwiecień 2024
P W Ś C P S N
« mar    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Archiwa
Kategorie