XV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

  1. W tym tygodniu w liturgii czcimy: w poniedziałek – Benedykta, opata, patrona Europy; we wtorek – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa męczennika; w piątek – św. Bonawenturę, biskupa i doktora Kościoła; w sobotę – Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel.
  2. W środę mieszkańcy Idzikowic żegnają Matkę Bożą w Jasnogórskiej Ikonie. Msza św. w intencji mieszkańców Idzikowic, oraz odprowadzenie Obrazu w środę o godzinie 19.00. Kolejną miejscowością, która przyjmie obraz Matki Bożej będą Przepitki, których mieszkańców zapraszam na godzinę 11.00 w najbliższą niedzielę. Kolejną miejscowością przyjmującą Matkę Bożą Częstochowską będzie Salomonka.   3. W środę przypada 13 dzień miesiąca, dzień objawień Matki Bożej Fatimskiej.
  3. W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić Piotr Ziółkowski, kawaler, zam. w Królewie i Magdalena Czekałło, panna zamieszkała w Płońsku. Znających ewentualne przeszkody proszę o kontakt.
  4. Zachęcam do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Jest możliwość pielgrzymowania duchowego, bliższe informacje w zakrystii. Jest też możliwość pielgrzymowania do Meksyku w lutym przyszłego roku. Program pielgrzymki w gablocie.
  5. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!
  6. Trwają bezpośrednie przygotowania do wizyty ojca świętego na Światowych Dniach Młodzieży. Zapraszamy wszystkich parafian do włączenia się w te duchowe przygotowania.

W Gościu:

Obrazek ze świętym Janem Pawłem II z modlitwą za Światowe Dni Młodzieży 2016. Każdy powinien się modlić o bezpieczny przebieg spotkania, ale jeszcze bardziej o głębokie przeżycia duchowe młodych pielgrzymów.

– o sztuce rozeznawania duchów, czyli o tym, w jaki sposób rozróżnić, czy jesteśmy natchnieni przez Bożego Ducha, czy kuszeni przez Nieprzyjaciela;

– temat wakacyjny: o fryzurach piłkarzy występujących na Euro 2016;

 

---------

Pobliska parafia:
październik 2023
P W Ś C P S N
« wrz    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archiwa
Kategorie