XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

  1. W tym tygodniu w liturgii czcimy: w piątek – św. Marię Magdalenę; w sobotę – św. Brygidę, zakonnicę, patronkę Europy.
  2. Trwają wakacje. Dla nas, a zwłaszcza dla naszych dzieci i młodzieży niech staną się one okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno tej ziemi niech przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy świętej.
  3. Pod hasłem „Kierowcy solidarni z misjonarzami” od przyszłej niedzieli, tj. 24 lipca, rozpoczyna się Tydzień św. Krzysztofa. W tym czasie prowadzona będzie zbiórka na zakup środków transportu dla misjonarzy oraz promowane będą zasady bezpiecznej jazdy. Dzień wspomnienia św. Krzysztofa, 25 lipca, już po raz piąty obchodzony będzie jako Ogólnopolski Dzień Bezpiecznego Kierowcy. W przyszłą niedzielę, będę błogosławił pojazdy po wszystkich mszach św.
  4. Mieszkańcy Idzikowic pożegnali Matkę Bożą Częstochowską w środę podczas mszy św. w ich intencji. Dziś po sumie obraz Matki Bożej zawita do mieszkańców Przepitek, za tydzień peregrynacja rozpocznie się w Salomonce.
  5. Trwają bezpośrednie przygotowania do wizyty Ojca Świętego na Światowych Dniach Młodzieży w lipcu. Zapraszam wszystkich parafian do włączenia się w te duchowe przygotowania.
  6. Zachęcam do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Jest możliwość pielgrzymowania duchowego, bliższe informacje w zakrystii. Jest też możliwość pielgrzymowania do Meksyku w lutym przyszłego roku. Program pielgrzymki w gablocie.
  7. 22 sierpnia(poniedziałek) organizuję pielgrzymkę na Jasną Górę koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii i telefonicznie.
  8. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

W Gościu:

W Czechach niewiele osób regularnie chodzi do kościoła. Tymczasem powstał tam klasztor o bardzo surowej regule. Dziś mieszka w nim 25 mnichów. Większość z nich to młodzi Czesi. Reportaż z klasztoru trapistów w Novym Dvorze.

– jak pomagać rozwiedzionym, żyjącym w nowych związkach?

– ścinać, czy leczyć? O drzewach w Puszczy Białowieskiej, które przegrywają  z kornikami

 

---------

Pobliska parafia:
październik 2023
P W Ś C P S N
« wrz    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archiwa
Kategorie