XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

  1. Dziś kończą się Światowe Dni Młodzieży, których hasłem są słowa jednego z ewangelijnych błogosławieństw: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7).
  2. W tym tygodniu w liturgii czcimy: w poniedziałek – św. Alfonsa Marię Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła; w czwartek – św. Jana Marię Vianneya, w sobotę – obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek (adoracja Najświętszego Sakramentu o 16.30) i pierwsza sobota miesiąca.
  4. W poniedziałek rozpoczyna się sierpień – miesiąc trzeźwości. Bardzo proszę o podjęcie apelu skierowanego do nas przez biskupów i powstrzymanie się od używania alkoholu. Księga wstrzemięźliwości do której możemy się wpisywać wyłożona jest na bocznym ołtarzu.  Ten trud powstrzymania się od picia alkoholu ofiarujmy w intencji pielgrzymujących do sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej.
  5. Dziś i w przyszłą niedzielę przed kościołem będą zbierane podpisy poparcia pod obywatelskim projektem zakazującym handlu w niedzielę. Jeśli ktoś chcę może też wziąć czystą listę i zebrać podpisy pośród znajomych.
  6. Jest kalendarz na rok przyszły, można zamawiać mszę św.
  7. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej we wtorek we wtorek kończy peregrynację w Salomonce. W przyszłą niedzielę Maryję zabiorą mieszkańcy Królewa, których zapraszam na mszę św. o godz. 11.00.
  8. Zachęcam do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę (jest możliwość dojazdu autobusem z Płońska na ostatni dzień pielgrzymki). Zachęcam również do pielgrzymowania duchowego, bliższe informacje w zakrystii. Jest też możliwość pielgrzymowania do Meksyku w lutym przyszłego roku. Program pielgrzymki w gablocie.
  9. Możemy uiszczać wpłaty na wyjazd do Częstochowy. 10 września w sobotę organizuję pielgrzymkę autobusową do Lichenia. Koszt autobusu to 40 zł. Zapisy w zakrystii.
  10. Dziś po mszy św. o godz. 9.00. odbędzie się koncert muzyki Chopinowskiej w wykonaniu naszego weekendowego mieszkańca, wybitnego muzyka – prof. Jerzego Maciejewskiego. Serdecznie dziękuję Panu Profesorowi za bezinteresowny wysiłek mający na celu kształcenie naszej wrażliwości na piękno muzyki poważnej.

W Gościu:

Na polskich ulicach w ostatnich dniach widzieliśmy barwną i rozśpiewaną młodzież, która przyjechała do nas z całego świata na Światowe Dni Młodzieży 2016. W „Gościu Niedzielnym” pokazujemy niektórych uczestników tego niezapomnianego wydarzenia. O swojej radości z wiary, ale i o trudnościach, których doświadczają, opowiadają m. in.: – oazowicze z Chin; – prześladowani za wiarę Hindusi.

– jakim młodzieńcem był papież Franciszek?

– Pan Jezus nakazał miłować nieprzyjaciół. Jak kochać terrorystów, którzy chcą nas zabić?

---------

Pobliska parafia:
październik 2023
P W Ś C P S N
« wrz    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archiwa
Kategorie