XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Jakuba Apostoła; we wtorek – świętych Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny; w piątek – św. Martę, dziewicę.
  2. Trwają wakacje. Dla nas, a zwłaszcza dla naszych dzieci i młodzieży niech staną się one okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno tej ziemi niech przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy świętej.
  3. Pod hasłem „Kierowcy solidarni z misjonarzami” od dziś, rozpoczyna się Tydzień św. Krzysztofa. W tym czasie prowadzona jest zbiórka na zakup środków transportu dla misjonarzy oraz promowane są zasady bezpiecznej jazdy. Dzień wspomnienia św. Krzysztofa, 25 lipca, już po raz piąty obchodzony będzie jako Ogólnopolski Dzień Bezpiecznego Kierowcy. Dziś będę błogosławił pojazdy po wszystkich mszach św., złożone ofiary przekaże na zakup środków transportu dla naszych misjonarzy.
  4. Mieszkańcy Przepitek pożegnali Matkę Bożą Częstochowską w piątek podczas mszy św. w ich intencji. Dziś po sumie obraz Matki Bożej zawita do mieszkańców Salomonki, za dwa tygodnie peregrynacja rozpocznie się w Królewie. Proszę ustalić kolejność odwiedzin obrazu.
  5. Zapraszam na koncert muzyki Chopinowskiej w wykonaniu naszego weekendowego mieszkańca, wybitnego muzyka – prof. Jerzego Maciejewskiego, który odbędzie się w najbliższą niedzielę po mszy św. o godz. 9.00.
  6. Zachęcam do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Jest możliwość pielgrzymowania duchowego, bliższe informacje w zakrystii. Jest też możliwość pielgrzymowania do Meksyku w lutym przyszłego roku. Program pielgrzymki w gablocie.
  7. 22 sierpnia(poniedziałek) organizuję pielgrzymkę na Jasną Górę koszt 50 zł. Zapisy już tylko na listę rezerwową.
  8. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

W Gościu:

– To się już dzieje. Rozpoczynają się Światowe Dni Młodzieży 2016. W tym tygodniu cały świat będzie śledził wydarzenia z Polski. Na pamiątkę tego wyjątkowego spotkania w „Gościu Niedzielnym” znajdziemy plakat z papieżem Franciszkiem. Można nim przyozdobić okno;

–  po zamachu w Nicei z tamtejszej diecezji na Światowe Dni Młodzieży zdecydowało się przyjechać więcej osób niż deklarowało to przed tragicznymi wydarzeniami;

–  kard. Stanisław Dziwisz powtarza za św. Janem Pawłem II „Nie lękajcie się” i zaprasza  wszystkich do Krakowa.

---------

Pobliska parafia:
kwiecień 2024
P W Ś C P S N
« mar    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Archiwa
Kategorie