DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

1. Trwamy w okresie liturgicznym zwanym Adwentem, w którym przygotowujemy się do świąt narodzenia Jezusa Chrystusa. Zapraszam na roraty, które są w naszym kościele w poniedziałek i sobotę o godz.8.00. W środę zapraszam szczególnie dzieci i młodzież na mszę roratną na godzinę 6.45. Po mszy jak zawsze poczęstunek(gorąca herbata, kanapki, owoce).
2. W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy: w środę – św. Łucję, w czwartek – św. Jana od Krzyża.
3. Przygotowujemy się do rekolekcji adwentowych. Zadbajmy o to, aby nasi domownicy skorzystali z tych ćwiczeń duchowych, zwłaszcza zatroszczmy się, aby osoby starsze mogły przyjąć sakramenty. Rekolekcje przeprowadzi o. Bernard Kaliński salezjanin.
4. Dzisiaj, w II niedzielę Adwentu, już od wielu lat tradycyjnie w kościołach przeprowadzana jest zbiórka do puszek na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Za dar serca i hojność ofiar „Bóg zapłać”.
5 .Zechciejmy przez zakup świeczki „Caritas”, wesprzeć „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”.
6.  Tradycyjnie już w pierwszy dzień świat Bożego Narodzenia naszą wspólnotę parafialna odwiedzi św. Mikołaj, aby obdarować  paczkami dzieci. Wrażliwych i chętnych do pomocy proszę o wsparcie św. Mikołaja przez zakupienie  130 sztuk jednakowego asortymentu słodyczy.
7. Dziś niedziela spotkań z dziećmi i kandydatami do bierzmowania.
8. w sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić Damian Biliński, kaw. zam. w Krajęczynie i Aleksandra Tyczka, panna zam. w Krajęczynie.
8. W imieniu pana Wójta Marka Czerniakowskiego zapraszam na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się 17 grudnia o godz.16.00 przed Urzędem Gminy w Jońcu.
9. Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam serdeczne życzenia.  Za wszelkie dobro duchowe i materialne świadczone naszej parafii Bóg zapłać.
W Gościu:
• Profesor ekonomii przekonuje, że obroty w sklepach nie spadną z powodu zamknięcia ich w niedziele
• dlaczego dobry organista to skarb dla parafii?;
• wstrząsające wyznanie mamy, która jeszcze przed urodzeniem utraciła swoją córeczkę

---------

Pobliska parafia:
Październik 2018
P W Ś C P S N
« Wrz    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Kategorie