TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU

1.Dziś rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które prowadzi ks. Bernard Kaliński, salezjanin. W niedzielę zapraszam na godziny: 9.00, 11.00 i 15.00. Natomiast w poniedziałek i wtorek spotkamy się o godzinie 9.00, 11.00 i 18.00.  W poniedziałek na 11.00 zapraszam dzieci, a we wtorek chorych i starszych. Obłożnie chorych, których zgłosicie odwiedzę w domach we wtorek po godzinie 13.00.
2.Zechciejmy zatroszczyć się o osoby starsze, pomóc im w przygotowaniach do świąt Narodzenia Pańskiego. Nie poprzestawajmy jednak tylko na sprzątaniu i zakupach, ale zatroszczmy się o to, aby skorzystały z sakramentu pokuty i przyjęły Komunię świętą. Dobrą okazją będzie pomoc  w dotarciu na mszę św. rekolekcyjną we wtorek na godzinę 11.00
3.Dziś kończy się pierwsza część Adwentu, w którym przeżywaliśmy przygotowanie do powtórnego przyjścia Jezusa Chrystusa, a od 17 grudnia liturgia będzie nastawiona na bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Bożego Narodzenia.
4.Za tydzień Wigilia, czas w którym nikt nie powinien być sam, dlatego zechciejmy zorientować się wśród naszej rodziny, sąsiadów, kogo z nich możemy zaprosić na wieczerzę wigilijną. Zgodnie ze zwyczajem naszego narodu zachowajmy tego dnia post, pomimo że jest to niedziela.
5.Tradycyjnie już w pierwszy dzień świat Bożego Narodzenia naszą wspólnotę parafialna odwiedzi św. Mikołaj, aby obdarować  paczkami dzieci. Wrażliwych i chętnych do pomocy proszę o wsparcie św. Mikołaja przez zakupienie  130 sztuk jednakowego asortymentu słodyczy.
6.W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić Damian Biliński, kaw. zam. w Krajęczynie i Aleksandra Tyczka, panna zam. w Krajęczynie.
7.Spotkania opłatkowe: w czwartek o 18.00 – spotkanie Rad Duszpasterskiej i Gospodarskiej, w piątek o 18.00 – spotkanie grupy Caritas i przygotowanie paczek.
8.Chętnych do pomocy w dekorowaniu naszego kościoła na święta Bożego narodzenia zapraszam na 23 grudnia (piątek) na godzinę 9.00.
9.Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam serdeczne życzenia.  Za wszelkie dobro duchowe i materialne świadczone naszej parafii Bóg zapłać.
W Gościu:
• O fenomenie polskich Rorat. Warto sobie uświadomić, że Polska jest jedynym krajem na świecie, gdzie Msze Święte roratnie cieszą się tak wielką popularnością.
• o siedmiu antyfonach na siedem ostatnich dni Adwentu;
• polował na bizony i czcił duchy, potem został katolikiem. Dziś Czarny Łoś z plemienia Lakota może zostać błogosławionym;
W MAŁYM “GOŚCIU”:
• witraż do wyklejenia i powieszenia w oknie;
• o pisaniu listów do św. Józefa;
• jak nauczyć się latać, czyli z wizytą w wiślańskim klubie sportowym gdzie szkolą się nasi najmłodsi skoczkowie;

---------

Pobliska parafia:
Październik 2018
P W Ś C P S N
« Wrz    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Kategorie