Boże Narodzenie

1. Bóg jest dobry! Przyszedł na świat w Dzieciątku Jezus, by nas sobą nie speszyć, by nas rozbroić miłością. Modlitwą otaczam miłych gości, oraz wszystkie rodziny naszej parafii, dzieci, młodzież, ludzi chorych, samotnych, starszych i przebywających w szpitalach. Życzę Wam i sobie Szeroko otwartych oczu i uszu, Wrażliwego serca, blasku betlejemskiej gwiazdy, mądrości Mędrców i prostoty Pasterzy… Życzę Wam i sobie Byśmy nigdy nie rozminęli się z przychodzącym dyskretnie Bogiem…
2. Osoby, które przyjęły Komunię świętą w czasie Pasterki, mogą po raz drugi przyjąć Chrystusa Eucharystycznego uczestnicząc we Mszy świętej w ciągu dnia.
3. Dziękuję za choinki do kościoła państwu Małgorzacie i Jerzemu Droś z Krajęczyna. Dziękujemy za przekazane nam życzenia świąteczne, za wszelką pomoc w przygotowaniach do Świąt – porządki, ustawianie choinek i szopki wszystkim Państwu, którzy zechcieliście poświęcić swój czas i energię dla przychodzącego Chrystusa w naszym kościele. Dziękuje za wspólne śpiewanie kolędowanie  przed pasterką.
4. Po sumie w naszej Parafii pojawi się św. Mikołaj w tradycyjnym stroju biskupa. Zapraszam z naszej parafii wszystkie małe dzieci i te które  chodzą do VI klasy szkoły podstawowej, aby mogły być obdarowane z wielkości i szczodrobliwości wszystkich naszych wielkodusznych darczyńców. Bóg zapłać za włączenie się w tę  akcję.
5. Dziś nie ma mszy św. o 15.00, natomiast jutro porządek niedzielny. Zapraszam więc na godzinę 9.00, 11.00 lub 15.00.
Zachęcam do lektury  Gościa – podwójnego egzemplarza w cenie 8zl. Jest też Mały Gość Niedzielny.
Rozpoczyna się wizyta duszpasterska zwaną kolędą. Chciałbym rozmawiać na temat  naszej wiary, która wyraża się miedzy innymi w praktykach religijnych.
Pan kościelny będzie chodził z wodą święconą, kredą i kadzidłem, tak jak to było w ubiegłych latach. Ofiary jakie wtedy są składane stanowią wynagrodzenie za Jego codzienną pracę w kościele.
Na drzwiach naszych domów po zewnętrznej stronie drzwi piszemy łac. Christus mansionem benedicat („Niech Chrystus błogosławi temu domowi”)tradycyjnie rozumiane jako imiona trzech króli. Jest to przyznanie się przed światem, że jesteśmy chrześcijanami. Prosiłbym bardzo, aby w czasie kolędy, jeśli będzie to możliwe, rodzina była w komplecie. Na stole powinny być: krzyżyk, woda święcona, kropidło i świeczki. Dzieci, a szczególnie młodzież proszę o przygotowanie zeszytów z religii.
Jeśli ktoś będzie miał ochotę mnie poczęstować to będę wdzięczny. W piątki proszę o jedzenie postne, gdyż  zgodnie z prawem kościelnym poszczę we wszystkie piątki w roku. Bardzo proszę o samochód  z danej miejscowości, w której będę kolędować. Ofiary składane z racji kolędy są dzielone i przeznaczane na potrzeby naszej Parafii, w części są odprowadzane na pomoc budującym się kościołom, a w części na moje utrzymanie.
28 XII ( czwartek) Przepitki, Salomonka i domy po drodze w Królewie
29 XII (piątek) Pruszkowo
30 XII (sobota) Bolęcin wieś
2 I (wtorek) Jędrzejewo i Kolonia Kuchar
4 I (czwartek od 12.00) Sobieski
8 I (poniedziałek) Kuchary lewa strona od państwa Sokołowskich
9 I (wtorek) Kuchary prawa strona
11 I (czwartek 12.00) Zaolzie i Kolonia Idzikowice
13 I (sobota od 12.00) Bolęcin FUD
15 I (poniedziałek) Krajęczyn od Podgrabia
16 I (wtorek) Krajęczyn prawa strona
17 I (środa) Idzikowice do państwa Brzeszkiewicz
18 I (czwartek) Idzikowice od strony Królewa
19 I (piątek) Królewo Kolonia
20 I (sobota) Królewo prawa strona
22 I (poniedziałek) Królewo lewa strona od państwa Karczewskich

---------

Pobliska parafia:
Październik 2018
P W Ś C P S N
« Wrz    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Kategorie