Czwarta Niedziela Adwentu

1. Dziś wigilia Bożego Narodzenia. Powinna ona być przeżywana według tradycji katolickiej, dlatego przypominamy, że potrawy wigilijne powinny być potrawami postnymi, nie powinno się spożywać alkoholu. Gromadzimy się wokół stołu nakrytego białym obrusem (oznacza to czystość i świętość Dzieciątka i Rodziny), zastawiamy dodatkowe nakrycie, które jest znakiem pamięci o naszych zmarłych i podróżnych. Na stole kładziemy Pismo Święte. Wieczerzę rozpoczynamy od znaku krzyża i zapalenia świecy CARITAS. Następnie najstarsza osoba z rodziny odczytuje fragment Ewangelii o narodzeniu Jezusa (Łk 2, 1–7). Po odczytaniu Ewangelii należy pomodlić się za rodzinę modlitwą Ojcze nasz oraz za naszych zmarłych odmawiając Wieczny odpoczynek. Łamiąc się pobłogosławionym opłatkiem, składamy sobie życzenia.
2. Dziś przed pasterką o godz. 22.30 pan Organista wraz z młodzieżą grającą na instrumentach dętych będą wspólnie kolędować. Zapraszam. Chcących skorzystać ze spowiedzi zapraszam na 22.15. Pasterka w naszym kościele będzie o godzinie 23.00.  W pierwszy dzień świąt Bożego narodzenia msza jest o 9.00 i 11.00. Nie będzie mszy o 15.00.  W drugi dzień świąt porządek niedzielny.
3. Bardzo dziękuję za przygotowywanie poczęstunku dla dzieci po roratach państwu Magdzie i Zenonowi Piekut.
4. Tradycyjnie już w pierwszy dzień świat Bożego Narodzenia o godz. 11.00  naszą wspólnotę parafialna odwiedzi św. Mikołaj, aby obdarować  paczkami dzieci. Serdecznie dziękuję tym, którzy wzięli udział i poprzez swoją cząstkę wsparli dzieło św. Mikołaja. Darczyńcami indywidualnymi były osoby z naszej parafii i zaprzyjaźnione z parafią Królewo. Serdecznie dziękuję też: Stowarzyszeniu Sona i prezesowi Leonardowi Milewskiemu, urzędom Gminy Joniec i Sochocin za włączenie się w to dzieło.
W Gościu: podwójnym egzemplarzu w cenie 8zl.
132 świąteczne strony – każdy znajdzie coś dla siebie
• obrazek z modlitwą przy wigilijnym stole
• jak rozumieć trudny początek Ewangelii św. Jana o Logosie: „Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo”;
• reportaż z niespokojnej w ostatnim czasie Jerozolimy;
• jak Boże Narodzenie przeżywają kierowcy tirów?
Zachęcam dzieci do czytania Małego Gościa Niedzielnego

---------

Pobliska parafia:
Październik 2018
P W Ś C P S N
« Wrz    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Kategorie