XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

1.Dziś spotkanie z dziećmi przystępującymi do Komunii św. i odnawiającymi sakrament Chrztu św.
2.Dziś dzieci z naszej szkoły upamiętniając rocznicę odzyskania niepodległości będą ofiarowywać nam kotyliony. Suma o godzinie 11.00 będzie sprawowana w intencji naszej ojczyzny. Po tej mszy wszyscy odśpiewamy hymn „Jeszcze Polska nie zginęła”.
3.Dzieci naszej szkoły wraz z panią Katarzyną Kołodziejczyk przygotowały dekoracje do naszego kościoła. Już dziś zapraszam na program słowno muzyczny w wykonaniu społeczności szkolnej z Królewa na niedzielę 25 listopada na godzinę 11.00.
4.Dziś przed Urzędem Gminy Joniec o 17.00 wspólne śpiewanie hymnów.
5.Pamiętający o swoich bliskich zmarłych możemy zamawiać wypominki całoroczne jak również mszę św. na przyszły rok.
6.Za tydzień spotkanie kandydatów do bierzmowania.
7.Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!
8.W naszej diecezji podczas wszystkich Mszy św. w niedzielę, 11 listopada 2018 r. na zakończenie Mszy św., tuż po błogosławieństwie, będzie odczytana Modlitwa za Ojczyznę ks. Piotra Skargi, zaś przed Modlitwą po Komunii odśpiewamy hymn dziękczynny Ciebie Boga wysławiamy. Wyrazem dziękczynienia za sto lat niepodległości naszej Ojczyzny, będzie także bicie wszystkich dzwonów w czasie śpiewu hymnu.
9.Modlitwa za Ojczyznę ks. Piotra Skargi
Boże, Rządco i Panie narodów,
z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać,
a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej,
błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna,
chwałę przynosiła Imieniowi Twemu
a syny swe wiodła ku szczęśliwości.
Wszechmogący wieczny Boże,
spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom
i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej,
byśmy jej i ludowi Twemu,
swoich pożytków zapomniawszy,
mogli służyć uczciwie.
Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje,
rządy kraju naszego sprawujące,
by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym
mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować.
Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.
W Gościu:
• Dla polskiego życia społecznego Kościół katolicki był tą instytucją społeczną, która najsilniej jednoczyłam Polaków ze wszystkich trzech zaborów
• o czym mówi końcowy dokument XV Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów w Rzymie?
• dlaczego prąd podrożeje i jakie będą tego konsekwencje

---------

Pobliska parafia:
Grudzień 2019
P W Ś C P S N
« Lis    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archiwa
Kategorie